Laikraksts norāda, ka daži LSK pārstāvji jūtas toreizējā LSK valdes priekšsēdētāja apkrāpti, jo lielākā daļa iekasētās skolotāju naudas pazudusi viņiem neizprotamos virzienos.
Pirmie nopietnie konflikti sākušies, kad domubiedriem radies iespaids, ka E. Kramiņš LSK izmanto kā politisku tribīni. Arī skolotāju kongresā dominējuši partijas Visu Latvijai logo, kuras sarakstā Rīgas domes vēlēšanās startējis arī E. Kramiņš. Tomēr konflikts saasinājies, kad kļuvis zināms, ka vēl pēc kongresa nav samaksāts Rīgas Kongresu namam (RKN) par telpu nomu. Tā izpilddirektore Līga Ribicka apstiprina, ka LSK joprojām esot parādā RKN 2045 latus. E. Kramiņš iestājas par to, ka par šādu naudas summu neesot bijusi runa un maksai par RKN īri esot paredzēti 1000 lati (kopumā saskaņā ar E. Kramiņa teikto LSK ieņēmumi bija Ls 5872). Tā kā RKN neesot izrakstījis rēķinu par E. Kramiņa minēto summu, tam neesot maksāts nekas.
E. Kramiņš apgalvo, ka no LSK esot saņēmis tikai 150 latu, pārējā nauda izmantota citu izdevumu segšanai. Nauda Kāpnēm esot pārskaitīta, jo Kāpnes LSK esot nodrošinājušas «visu» - vairāki centra darbinieki kārtojuši LSK grāmatvedības jautājumus, tāpat no centra esot īrētas telpas. Pašreizējais LSK vadītājs Oskars Lūsis norāda, ka nebija nepieciešams šādiem mērķiem tērēt līdzekļus, jo LSK esot bijuši cilvēki ar pietiekamām zināšanām grāmatvedībā, lai šos jautājumus varētu nokārtot, netērējot skolotāju samaksāto naudu.
Kamēr LSK uzsācis pašlikvidācijas ceļu, E. Kramiņš jau nodibinājis jaunu organizāciju - Latvijas Nacionālā skolotāju savienību (LNSS), kas marta beigās rīkoja skolotāju konferenci. Izglītības darbinieku aprindās gan tiek baumots, ka LNSS izveidota, jo noskatīti 1939. gadā slēgtās LNSS īpašumi. E. Kramiņš gan uzsver, ka «tas ir Lūša izgudrojums - nekur nav neviena vēstule, nekas tāds nav tapis». Viņš gan nenoliedz, ka pirmskara laikā skolotāju savienībai bijuši īpašumi, uz kuriem, viņaprāt, varot pretendēt arī tagadējā LNSS.