Pēc aģentūras vēstītā, šāds kūlas ugunsgrēku skaits gandrīz trīs reizes atpaliek no šāgada «rekorda», kas reģistēts svētdien, kad VUGD vajadzēja izbraukt uz 92 pērnās zāles svilināšanas vietām. Mazāks kūlas ugunsgrēku skaits, visticamāk, saistāms ar salīdzinoši vēso un mitro laiku.
Pēc VUGD ziņām, kūla dedzināta gandrīz visā Latvijā. Lielākais kūlas ugunsgrēks bijis Daugavpils rajonā - 15 hektāri, Rēzeknes rajonā kāds kūlas ugunsgrēks bijis sešu hektāru platībā, Rīgas rajona Saulkalnē piecu hektāru, bet Valmierā un Rīgā, Rumbulā, kūla degusi trīs hektāru platībā.
VUGD atgādina, ka saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantu par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu piemēro naudas sodu fiziskām personām no 20 līdz 200 latiem, bet juridiskām personām - no 200 līdz 1000 latiem. Turklāt par kūlas dedzināšanu fiziskām personām piemēro naudassodu 200 līdz 500 latu apmērā vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm.
Tā kā brīvdienās daudzi, visticamāk, vēlēsies atpūsties brīvā dabā, pirms ugunskuru kurināšanas vajadzētu painteresēties, kādi šajā teritorijā ir pašvaldības saistošie noteikumi, jo iespējams, ka par ugunskura kurināšanu var saņemt bargu sodu. VUGD atgādina, ka arī tur, kur ir atļauts kurināt ugunskurus, vispirms ir jāizvēlas vieta, kurai tuvumā nav sausas zāles vai koku, kas var aizdegties. Ugunskura vietu sagatavo, aprokot apkārt zemi vai apliekot akmeņus, lai tā būtu ierobežota. Pirms došanās prom ugunskurs ir jānodzēš, lai, uzpūšot stiprākam vējam, tas neuzliesmotu no jauna.