Deputāti asi kritizējuši Satiksmes ministrijas (SM) darba kvalitāti, norādot uz vairākām būtiskām nepilnībām ministrijas sagatavotajā likumprojekta anotācijā, kā arī pauduši bažas par iespējamo līgumsoda apmēru. Saskaņā ar SM ieceri sods bezbiļetniekiem pilsētas nozīmes maršrutos varētu sasniegt maksimālo pārvadātāja noteikto mēneša abonementa biļetes cenu, kas, piemēram, Rīgā pārsniedz 45 latus.
Deputāti vēlējušies zināt, vai šīs idejas autori, nosakot iespējamo līgumsoda apmēru, ir konsultējušies ar civiltiesību speciālistiem. Viņi pauda šaubas par soda samērīgumu. Patlaban maksimālais administratīvais sods par braukšanu bez biļetes ir pieci lati.
Deputāti SM piedāvātā likumprojekta anotācijā arī konstatēja būtisku juridisku nepilnību, kas varētu ļaut bezbiļetniekiem izvairīties no līgumsoda. Anotācijā teikts, ka līguma noslēgšanu apliecina braukšanas biļete. Tādējādi, ja nav biļetes, līgums nav spēkā un nav pamata piemērot līgumsodu, secināja deputāti. Vēlāk gan ministrijas pārstāvji skaidroja, ka līgums tomēr stājas spēkā līdz ar iekāpšanu transporta līdzeklī.
Komisija vērsa ierēdņu uzmanību uz to, ka piedāvātais likumprojekts neparedz no Administratīvo pārkāpumu kodeksa svītrot arī normu, kas nosaka sodu par bagāžas pārvadāšu bez biļetes. Iesniegtā likuma redakcija nozīmētu, ka sodu par braukšanu bez biļetes turpmāk noteiktu pārvadātājs, bet par bagāžas pārvadāšanas noteikumu pārkāpumiem joprojām būtu jāpiemēro likumā noteiktais administratīvais sods, skaidro parlamenta pārstāvji.
Deputāti arī pauda neizpratni, kādēļ par jautājumu, kas skar tik būtisku iedzīvotāju daļu, nav veikti sabiedrības informēšanas pasākumi.