To aģentūrai BNS pavēstīja deputāts, stāstot par vēl pēdējās termiņa nedēļās iecerēto darbu.
"Beigsim šo darbu - nevienu vairs tas patlaban neinteresē," vien noteica komisijas vadītājs, apliecinot, ka tās darbība plānota vairs tikai līdz noteiktajam termiņam - 5.martam.
Komisijas locekļi jau tikušies ar ģenerālprokuroru Jānis Maizīti, kā arī advokātu Lauri Liepu, bet vēl divas nedēļas pirms darba noslēguma uz sēdi aicināts arī tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK).
"Esam izgājuši cauri par tiesu varas apakšstruktūrām un noslēgumā vēlamies vēl noskaidrot, kā augstākās amatpersonas redz šīs jomas attīstību," sacīja Dobelis, norādot, ka vēlas izprast, kā tālāk tiks organizēts darbs tieslietu sistēmā un "kā plānots sabīdīt šīs struktūras".
"Vēlamies noskaidrot, kas ir tās lietas, ko advokāti un tieslietu sistēmas pārstāvji var darīt un arī ko varam vēl kopīgi paveikt," paskaidroja deputāts, norādot, ka, arī neesot īpašai komisijai, parlamentārieši sagaida iniciatīvu un norādes sadarbībai tiesu varas jautājumā. Dobelis arī minēja, ka deputātus interesē, kādi pasākumi tiek veikti, lai atvieglotu un vienkāršotu iesaistīto personu dalību tiesas procesos, kā arī saīsinātu lietu izskatīšanas termiņus.
Savu redzējumu par vēlamo tiesu varas sistēmas darbību Dobelis skaidroja ar tēlainu salīdzinājumu par sportistu attiecībām.
"Es to redzu kā sporta spēles. Advokāts un prokurors cīnās kā komanda pret komandu, un tiesnesis spriež... Kā vecs futbolists varu teikt - vienalga, kā spēle beidzas, mēs paspiežam viens otram roku un pateicamies par labu spēli. Būtu labi, ka šādi mēs arī tiesās varētu, ka visas trīs puses pateiktu paldies. Es tur neko sliktu neredzu," pārdomās dalījās tautas priekšstāvis.
Jau vēstīts, ka Saeima pēc asām debatēm tautas kalpu vidū oktobra sākumā tomēr pagarināja deputāta Jura Dobeļa vadītās parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbības termiņu līdz nākamā gada 5.martam.
Komisija tika izveidota pēc grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" iznākšanas, un tās vadība uzticēta "tēvzemietim" Jurim Dobelim. Lai arī parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbība saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli noteikta uz sešiem mēnešiem, Dobeļa vadītās komisijas darbības laiks jau vairākkārt pagarināts.