Viņš atzina, ka emigrācijas problēma Latvijā ir ļoti aktuāla un lielā mērā tā ir saistīta ar ekonomisko krīzi valstī. Līdzīgu situāciju Latvija piedzīvoja 2004. un 2005.gadā, kad bija tikko pievienojusies Eiropas Savienībai (ES) – daudzi desmiti tūkstoši iedzīvotāju aizbrauca strādāt uz vecajām ES dalībvalstīm.
Ekonomikai attīstoties, emigrācijas process apstājās un pat zināmā mērā pagriezās atpakaļ, proti, cilvēki sāka atgriezties Latvijā. "Es domāju, ka tā ir fundamentāla atbilde uz šo jautājumu – tikai caur ekonomikas attīstību un labi apmaksātu darbavietu pieejamību mēs šo procesu varam apstādināt un pagriezt atpakaļ," viņš norādīja.
Premjers neprognozēja, cik daudz Latvijas iedzīvotāju varētu doties uz Vāciju pēc 1.maija, kad tiks pilnībā atvērts šīs valsts darba tirgus, taču pieļāva, ka tas emigrācijas procesu veicinās, jo Vācija ir lielākā ES dalībvalsts ar samērā labu ekonomisko izaugsmi. Turklāt tā būs arī problēma vietējiem uzņēmumiem saistībā ar kvalificēta darbaspēka aizplūšanu.
Saskaņā ar Centrālas statistikas pārvaldes datiem pērn iedzīvotāju skaits Latvijā migrācijas dēļ samazinājies par astoņiem tūkstošiem, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir gandrīz divas reizes vairāk.