Šogad DP tika uzsākti, kā arī nosūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai vairāki kriminālprocesi par apzinātu nacionālā vai rasu naida izraisīšanu, kā arī par citiem noziedzīgiem nodarījumiem, ko ideoloģisku apsvērumu dēļ veikušas ekstrēmi vai nacionālradikāli orientētas personas.
DP konstatēja, ka ekstrēmisti turpinājuši centienus popularizēt savas organizācijas, to paustās idejas un piesaistīt darbībai jaunus interesentus, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem. «Lai veicinātu publicitāti un piesaistītu sabiedrības interesi, tika organizēta virkne publisku pasākumu, kuru laikā pausta nostāja, kas atsevišķos gadījumos bijusi vērsta pret valsts pārvaldes institūciju oficiālo viedokli vai arī veicinājusi starpetniskās spriedzes palielināšanos,» informēja K.Apse–Krūmiņa, piebilstot, ka kopumā šīs aktivitātes nav sasniegušas cerēto.
Pārskata periodā atklāti četri „skinhedu” kustības grupējumu aktīvistu noziedzīgi nodarījumi: divi rasistiski motivēti uzbrukumi un divi huligānisma fakti. Līdz ar šo noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu un atklāšanu „skinhedu” aktivitātes ir mazinājušās, uzskata policija.
Kreisi noskaņoto radikālo un ekstrēmistiski noskaņoto organizāciju aktivitātes salīdzinoši ar 2007.gadu būtiski nav mainījušās. To publiskās aktivitātes galvenokārt pastiprinājās pirms atsevišķiem datumiem, kuros notiek atceres pasākumi vai valsts svētki. Arī šobrīd nereģistrētās Nacionālboļševiku partijas (NBP) biedru aktivitāte Latvijā ir minimāla, secinājusi Drošības policija. Turpmāk iespējams, ka NBP var censties atgūt masu saziņas līdzekļu interesi, organizējot patstāvīgas akcijas, vai piedaloties citu politisko spēku organizētajos pasākumos.
Savukārt DP Pretterorisma centra rīcībā esošās informācijas analīze liecina, ka terorisma draudu līmenis Latvijas Republikā apskatāmajā laika periodā būtiski nav mainījies un ir saglabājies relatīvi zems. Pēdējo sešu mēnešu laikā Latvijā nav noticis neviens terora akts, kā arī neviens noziedzīgs nodarījums, kas varētu tikt pielīdzināts vai saistīts ar teroristiskām darbībām.