Par cilvēktirdzniecību, kas parasti izprotama kā sieviešu nosūtīšana uz ārzemju bordeļiem, var piespriest cietumsodu līdz pat 15 gadiem. Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Cilvēku tirdzniecības apkarošanas nodaļas priekšnieks Arturs Vaišļa uzskata, ka līdzīgas soda sankcijas jānosaka arī fiktīvo laulību organizētājiem. Pretējā gadījumā “savedējus” nav iespējams saukt pie kriminālatbildības.
Šī iemesla dēļ visdrīzāk tiks izbeigts kriminālprocess, kurš rosināts pēc vairāku sieviešu vēršanās policijā pērn. Viņu mēģinājums nopelnīt ar fiktīvu laulību palīdzību beidzies ne tikai paliekot bešā - nācies arī sastapties ar izvarošanu no vairāku “precinieku” puses, ziņo laikraksts.
Īrijā fiktīvās laulībās arvien biežāk stājoties tieši Latvijas pilsones. Savukārt pēc palīdzības, lai nokļūtu mājās, Latvijas vēstniecībā Īrijā viņās vēršas gandrīz katru dienu, teic Latvijas vēstniecības konsule Īrijā Vija Buša. Īrijas varas iestādes secinājušas, ka fiktīvo laulību slēgšana apdraud ne tikai pašas jaunās sievietes, bet arī visas Īrijas valstisko drošību.
''Pret fiktīvām laulībām Latvija sevi ir pasargājusi, paredzot kriminālatbildību par ''apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā''. Esam gatavi spert vēl soli tālāk – paredzēt kriminālatbildību arī par piedāvājumu noslēgt fiktīvas laulības ārvalstīs. Atrodamies vienotā Eiropas teritorijā, līdz ar to savas kompetences robežās esam līdzatbildīgi arī par migrācijas kustību citās dalībvalstīs. Pašlaik šie likumgrozījumi vēl ir tikai projekta stadijā,” teicis A.Vaišļa.