Mākslinieces Artas Ozolas-Jaunarājas izveidotajā pastmarkā attēlota senlaicīga pūces sakta. Pirmās dienas aploksnē un speciālajā zīmogā attēlotas latgaļu arheoloģiskās rotas.
Pūces sakta ir viena no senākajām un izteiksmīgākajām latgaļu vīriešu rotām, kuru lietoja apmetņa saspraušanai. Pūces saktas bija izplatītas baltu cilšu (latgaļu, zemgaļu un kuršu) apdzīvotajā teritorijā 8. un 9.gadsimtā. Pūces saktas atrastas tikai bagātu ļaužu apbedījumos un uzskatāmas par sava laika prestiža priekšmetu. Šodien pūces saktu varam atrast Ķeipenes pagasta (Ogres rajons) ģerbonī un uz viena lata monētas, ko Latvijas Banka laida apgrozībā 2007.gadā, izvēli par labu Pūces saktai pamato Latvijas Pasts.
Sērijā Rotas šis ir ceturtais pastmarku izdevums. Pirmais tika izdots 2006.gadā, kad klajā nāca Latvijas un Kazahstānas kopizdevums – pastmarka ar Latvijai raksturīgo sprādzi – saktu un pastmarka ar Kazahstānas tradicionālo rotu – rokassprādzi. 2007.gadā Latvijas Pasts izdeva pastmarku ar seno lībiešu rotu attēliem, bet 2008. gadā klajā nāca Dienvidkurzemes saktu lietošanas tradīcijām veltīta pastmarka.