Par šādu soli IeM izšķīrusies pēc raidījuma veidotāju norādes, ka slēdzot ar ārštata darbiniekiem darba līgumu, tādējādi paredzot, ka pēc tam tiek maksāti arī atlaišanas pabalsti, ministrija pārkāpumi Ministru kabineta (MK) noteikumus, kas nosaka, ka ar ārštata padomniekiem slēdzami uzņēmuma līgumi, tādējādi ārštata padomniekiem atlaišanas pabalsti nepienāktos.
“de facto” vērsa ministrijas uzmanību uz MK 2004.gada 18.maija noteikumu Nr.495 „Par Ministru kabineta locekļa ārštata konsultatīvā darbinieka statusu un kompetenci” 8.punktu „Ministru kabineta loceklim ir tiesības slēgt ar ārštata konsultatīvo darbinieku uzņēmuma līgumu par noteiktu uzdevumu izpildi”. Pretēji šajos noteikumos paredzētajam, ministrija bija slēgusi darba līgumus.
IeM tagad atzīst, ka rīkojusies nepareizi un sola nepamatoti izmaksātos pabalstus atgūt. „Iekšlietu ministrija atzīst, ka ir kļūdījusies un veic pasākumus, lai atgūtu nepamatoti izmaksātos atlaišanas pabalstus,” raidījumam norādīja IeM preses pārstāve Gunta Skrebele.
L.Mūrniecei bija divi štata padomnieki un četri ārštata padomnieki, darba attiecības saskaņā ar ministrijas sniegtajām ziņām pārtrauktas ar visiem padomniekiem. “de facto” rīcībā esošā informācija liecina, ka vismaz trim ārštata padomniekiem – Valdim Pumpuram, Sarmītei Ķikustei un Viktorijai Šembelei izmaksātas kompensācijas par neizmantotajām atvaļinājuma dienām un vienā no šiem gadījumiem arī maksāts atlaišanas pabalsts. Kādā veidā IeM plāno atgūt nepamatoti izmaksāto atlaišanas pabalstu, pagaidām nav zināms.