Kā novērojuši PMLP darbinieki, tieši pirmdienās pieaug to personu skaits, kas pārvaldē vēršas pēc jaunas pases, jo iepriekšējais dokuments brīvdienu laikā nozaudēts. Piemēram, novembrī šī iemesla dēļ jaunu pasi pieprasījušas 1105 personas, kas ir aptuveni 7% no visām šajā mēnesī izsniegtajām pilsoņu un nepilsoņu pasēm. Savukārt kopumā šogad 11 mēnešu laikā pases pazaudējuši un jaunas saņēmuši 13 554 iedzīvotāji.
Spriežot pēc iedzīvotāju paskaidrojumiem, pases tiek nozaudētas visdažādākajās vietās un situācijās. Daudzi norāda, ka brīvdienās devušies izklaidēties, lietojuši alkoholu un pat neatceras, kurā brīdī pase pazudusi. Nereti pases tiek nēsātas līdzi arī tad, kad pēc šī dokumenta nav nekādas vajadzības – tās tiek ņemtas līdzi makšķerējot, dodoties slēpot vai vasarā uz pludmali un dažādām izklaides vietām. Tāpat nereti cilvēki vienkārši aizmirst, kur pasi nolikuši, tāpēc vēršas Pārvaldē pēc jaunas pases. Novembrī aptuveni 70 iedzīvotāji pieteikušies jaunas pases saņemšanai, bet vēlāk izrādījies, ka dokuments nemaz nav nozagts vai pazudis, bet vienkārši atstāts kādā citā somā, virsjakas kabatā vai rūpīgi paslēpts atvilktnē, par ko vēlāk aizmirsts. Šādos gadījumos, pat pēc iepriekšējās pases atrašanas, to izmantot nedrīkst, jo pase ir kļuvusi lietošanai nederīga un tās dati ir iekļauti Nederīgo dokumentu reģistrā. Ja cilvēks ir ziņojis rakstiski Pārvaldei par pases pazušanu, bet pēc tam dokumentu atradis, viņam tik un tā nepieciešams izgatavot jaunu pasi, jo iepriekšējā vairs nav lietojama.
PMLP atgādina - ja pase ir nozaudēta, nozagta vai nolaupīta, personai piecu dienu laikā par šo faktu jāinformē pases izdevējiestāde (PMLP), Valsts policija vai Valsts robežsardze vai, atrodoties ārvalstīs – Latvijas diplomātiskā vai konsulārā pārstāvniecība. 30 dienu laikā no pases zaudējuma brīža personai jāiesniedz dokumenti jaunas pases izsniegšanai, jo dzīvošana bez pases ir administratīvs pārkāpums, par ko var sodīt ar naudassodu līdz 25 latiem.