Incidents noticis 15.septembra rītā, kad kāds vīrietis devies uz Rīgas 1.slimnīcu, stāsta vīrieša radiniece. Viņš bija alkohola reibumā un pa ceļam nokritis un pārsitis galvu. Ienākot uzņemšanas nodaļā, vīrietis lūdzis palīdzību, bet viņu pārsteidzis apsardzes darbinieks, kas, pielietojot elektrošoku, gribējis vīrieti izraidīt no slimnīcas, lai “visādi bomži te nenāk”, stāsta vīrieša tuva radiniece. No rīta cietušā vīrieša sieva Valentīna izsaukusi ātro palīdzību, un vīrietis nogādāts Rīgas 1.slimnīcā, kur šoreiz viņam brūce sašūta.
Latvijas Drošības biznesa asociācijas prezidents Jānis Zeps teic, ka asociācijā esošās apsardzes firmas tādu speclīdzekli kā elektrošoks neizmanto, lai gan kā speclīdzeklis apsarga darbā tas ir atļauts. Arī S.Kosorokovs apstiprināja, ka kompānijai EVORS šāda līdzekļa nemaz nav.
Rīgas 1.slimnīcas pārstāve Iveta Saksone norāda, ka elektrošoks slimnīcā netiek pielietots. “Apsargiem ir rokudzelži un steks, kuru viņi var izmantot tikai ārkārtas gadījumos,” skaidro I.Saksone un norāda, ja kāds ir jāizraida no uzņemšanas nodaļas, tad tas aiz rokas tiekot izvests laukā, nevis lietots elektrošoks. Pēc viņas teiktā, nakts uz 15.septembri bijusi mierīga, un nekādi incidenti nav bijuši.
Jāpiebilst arī, ka Ieroču aprites likums ļauj iegādāties un lietot elektrošoka ierīci jebkuram, kas sasniedzis 18 gadu vecumu, ja vien to izmanto pašaizsardzībai, tomēr pagaidām “Evors” neatklāj, vai apsargam bijis personiskais elektrošoks, ko viņš izmantojis darbā. Arī to EVORS noskaidros izmeklēšanā.
Cietušā vīrieša sieva Valentīna sazinājusies ar kompānijas EVORS priekšnieku, ar kuru sarunāta tikšanās, lai atpazītu slimnīcas apsargu, tomēr līdz šim no EVORS puses nekādu ziņu nav, Dienai stāstīja Valentīna.