Kā norāda J.Dinevičs, A.Agrums atsacījās parakstīt pilsētas izpilddirektora Andra Grīnberga 2.novembrī sagatavoto rīkojumu par viņa atbrīvošanu no amata sakarā ar audita laikā konstatētajiem pārkāpumiem. Tā vietā viņš neatļauti paņēma kabinetu atslēgas, rakņājās pa galdiem un izmētāja papīrus, stāsta J.Dinevičs.
«Nu kādas muļķības,» visu noliedzot, saka A.Agrums. Viņš atgriezies darbā pēc vairāku mēnešu ilgas prombūtnes, lai atsāktu pildīt amata pienākumus. Taču viņa kabinetā ielauzās pašvaldības policija un apsēdās krēslos. «Jūs nedrīkstat ne kustēties, ne kaut ko darīt,» policistu sacīto atstāsta A.Agrums. Vēl viņi teica, ka viņiem bija dots tāds «rīkojums no augšas», saka A.Agrums. Kad izpilddirekcijā ieradies A.Agruma advokāts, kārtībnieki devušies prom.
Pašvaldības policijas pārstāvis Guntis Skride stāsta, ka dežūrdaļa trīs vīru sastāvā atbraukusi uz izpilddirekciju pēc izsaukuma. Bija izcēlies strīds starp A.Agrumu un viņa atbalstītājiem un citiem izpilddirekcijas darbiniekiem saistībā ar viņa atlaišanu. Policija tikai nodrošināja sabiedrisko kārtību, nevienu neaizturēja, norāda G.Skride.
J.Dinevičs jau iepriekš skaidroja, ka A.Agrums ir «politiska figūra», kura tika iecelta partejiskās piederības dēļ un, mainoties koalīcijai, tiek mainīta. «Faktiski tā ir darbinieka diskriminācija pēc politiskās piederības,» uzskata JL domes frakcijas priekšsēdētājs Olafs Pulks, nosaucot atstādināšanu par nepamatotu. Ar otrdienas domes lēmumu A.Agruma vietā jau iecelts Orvils Heniņš (LSDSP), kurš iepriekšējā sasaukumā bija Rīgas domes deputāts un strādājis Rīgas Starptautiskās autoostas valdē.