Ledus biezums piekrastē posmā no Ainažiem līdz Mērsragam ir ap 5-10 centimetriem, bet no Mērsraga līdz Kolkai, kā arī tālāk no krasta - 3 līdz 8 centimetri. Ledus gan nav pilnībā vienlaidus, vietām ir plaisas un neaizsalušas spraugas. Tikai pašā piekrastē ledus sasalis stabils un nekustīgs. Tāpat pašā krastā ledus kārta vietām ir biezāka par 10 centimetriem.
Bez ledus ir tikai līča centrālā daļa.
Arī Irbes šaurumā sācis veidoties ledus. Satelītuzņēmumi liecina, ka atsevišķi ledus gabali peld jūras piekrastē Kurzemē.
Ledus turpina veidoties arī citviet Baltijas jūrā. Somu līci jau pilnībā klāj ledus. Tā biezums svārstās no trim līdz pat 30 centimetriem. Savukārt Botnijas līcim aizsalusi tikai centrālā un ziemeļu daļa un ledus kārta līča ziemeļos ir pat 40 centimetru.
Ledus kārta šoziem jau izveidojusies arī Baltijas jūras dienvidos - Polijas, Vācijas un Dānijas krastos, taču tā klāj tikai nelielu akvatoriju piekrastē.
Saskaņā ar ZMHI informāciju Botnijas līcī un tā krastos strādā seši ledlauži, Somu līcī - septiņi, bet Pērnavas līcī un Vācijas piekrastē pa vienam ledlauzim.
Ūdens temperatūra jūras centrālajā daļā, kas nav aizsalusi, svārstās no +1 līdz +4 grādiem.
Somijas Meteoroloģijas institūts informē, ka jūra šoziem aizsalst ātrāk nekā vidēji iepriekšējos gadu desmitos, norādot, ka Baltijas reģionā ziema šogad ir aukstāka par normu.