Projekta laikā jaunieši izvēlēsies vissaprotamāk un visnesaprotamāk runājošos politiķus, kuri tiks nominēti "TOPorators un ANTIorators 2007" titulam.
Ikstena norādīja, ka jaunieši līdzīgi kā pagājušā gadā piedalīsies Saeimas un Ministru kabineta sēdēs, sekos līdzi politiķu intervijām televīzijā un radio un atbilstoši kritērijiem novērtēs viņu uzstāšanos ar atzīmi vērtību skalā no mīnus 5 līdz plus 5.
Atšķirībā no pagājušā gada jaunieši šogad politiķu runu nevērtēs pēc presē izlasītā.
Jaunieši politiķu runu vērtēs pēc satura, valodas bagātības, auditorijas reakcijas, politiķu vizuālā tēla, tolerances, kā arī pēc tā, cik labi pats jaunietis izprot politiķa runu.
Ikstena norādīja, ka jaunieši savus novērojumus ar politiķiem izliktām atzīmēm apkopos īpašās dienasgrāmatās, kas katru nedēļu tiks publicētas sabiedriskās politikas portālā "politika.lv".
Projekts noslēgsies 3.maijā ar "TOPoratora" un "ANTIoratora" balvas pasniegšanu politiķiem. Projekta noslēgumā tiks izdota grāmata gan latviešu, gan angļu valodā, kurā būs apkopota informācija par projekta norisi, kā arī iekļauta informācija par jauniešu līdzdalības iespējām politiskajos procesos.
Pagājušā gada ANTI oratora titula ieguvējs un pašreizējās Saeimas deputāts Dzintars Jaundžeikars (LPP) atzina, ka atbalsta projektu "TOPorators un ANTIorators", jo tā ir lieliska iespēja kā jauniešiem radīt interesi un izpratni par politiku.
Jaundžeikars atzina, ka nekad nav bijis orators un ANTI oratora titula piešķiršanu uztvēris ar humoru. "Viens ir būt oratoram, bet otrs ir kaut ko darīt. Es ienācu politikā, lai kaut ko darītu, nevis kļūtu par oratoru," atzina pagājušā gada ANTI oratora titula ieguvējs.
Pagājušā gadā TOP oratora tituls tika piešķirts Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim (TP).