Diena secina, valsts palikusi “ar garu degunu,” jo 2006.gadā digitālās televīzijas krimināllietas ietvaros, kur J.Loze ir viens no apsūdzētajiem, prokuratūra lūdza tiesu uzlikt arestu visiem tobrīd advokātam piederošajiem īpašumiem. Tajā skaitā firmai Upes krasts, kurai pastarpināti caur trim citām firmām piederēja Jūraslīča teritorija 23 hektāru platībā. Pārdodot šo teritoriju A.Šķēlem, no firmas Upes krasts palikusi vien tukša čaula, vēstīts laikrakstā. Ja J.Lozi notiesās ar mantas konfiskāciju, tiesībsargiem būs mazāk no kā paņemt, lai kompensētu digitālās TV krimināllietā konstatētos valstij nodarītos zaudējumus, kas prokuratūras ieskatā pārsniedz 4 miljonus latu. Prokurors Edvīns Piliksers Dienai pauda pārsteigumu par Jūraslīča īpašnieku maiņu. Taču vienlaikus arī atzina, ka juridiski viss ir kārtībā un J.Loze likumu nav pārkāpis. Uzliktais arests liedz J.Lozem pārdot sev piederošo firmu Upes krasts, bet ne mantu, kas pieder šai firmai.
Zemes privatizācijai un projekta sagatavošanai J.Loze dažādās bankās bija aizņēmies vairāk nekā 20 miljonus latu. Projekta kopējā vērtība tika lēsta ap 100 miljoniem, vēstīts Dienā.
Pērn maijā visas trīs firmas, kam pieder Jūraslīča zeme, reorganizēja un pievienoja svaigi dibinātai firmai Baltā kāpa. Tās īpašnieki pastarpināti ir A.Šķēles ģimene, viņa biznesa partneris Edgars Šķenders un firmas Skonto būve īpašnieks Guntis Rāvis, noskaidrojusi Diena.