Kādreiz, treknajos gados un arī krietni pirms tam, nebija nekas neparasts, ka partijas, skatot budžeta projektus atvēlēja naudu, ko sadalīt pēc pašu ieskatiem - jumtiem, logiem, deju kolektīviem, un citām vajadzībām, kuras prioritāšu sarakstā parasti nebija pirmās. Tā nereti laukos tika celtas sporta skolas, renovēti muzeji un deputātu labsirdība atmaksājās. Pateicīgie vēlētāji bija gatavi balsot par partiju, kas viņu vientuļo ikdienu darījusi labāku. Tagad šī prakse klusiņām atgriezusies Saeimas gaiteņos un deputātiem atvēlēti līdzekļi, kurus sadalīt pēc pašu ieskatiem.
Koalīcijas partijas vienojušās, ka katra no tām, kā arī Olšteina sešinieks varēs iesniegt savus priekšlikumus par aptuveni 250 000 latu. Tas nozīmē, ka uz dzīru galda uzlikts kopumā viens miljons budžeta naudas. "Jā, tā ir taisnība, šāda vienošanās pastāv. Mēs gan vēl koalīcijā lemsim, kurus priekšlikumus atbalstīt. No savas puses rosinām Valmierā projektēt un būvēt jaunu BMX trasi," raidījumam de facto apstiprina Klāvs Olšteins.
Pārējie koalīcijas partiju pārstāvji gan mēģina noliegt, ka to vidū būtu vienošanās par miljona sadali. Taču tas nav traucējis vienlaikus iesniegt savus īpašos budžeta pieprasījumus. Turklāt deputāti ir pārliecināti, ka tie gūs atbalstu.
Nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK līderis Imants Parādnieks atklāj, ka viņi ierosina atvēlēt naudu Dabas parkam Ogrē, Valmieras teātrim un Dziesminieku saietam. Bet kopā ar visu koalīciju - probācijas dienesta darbinieku algām. Šīs idejas konceptuāli jau ir atbalstītas. Parādnieks arīdzan norāda, ka partiju pārstāvji vienojušies, ka par jumtiem jārūpējas pašām pašvaldībām, tādēļ šādi priekšlikumi nav iesniegti.
Savukārt Vienotības deputāts, Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Jānis Reirs ir gatavs noliegt jebkādu vienošanos: "Es neko par tādiem papildus līdzekļiem nezinu, mēs, Vienotība, nekādus priekšlikumus neiesniegsim." Bet vienlaikus Reirs pat nesamulstot piebilst, ka viņš personīgi rosinās palīdzēt sporta veterāniem.
Vairāki politiķi de facto taisnojas, ka papildus miljons tiek dalīts tādēļ, ka budžetā iesniegts ļoti daudz priekšlikumu. Interesanti, ka sākotnēji bijis plāns ļaut olšteiniešiem iesniegt papildu priekšlikumus par 125 000 latu. Tomēr tas viņus aizvainojis tiktāl, ka sešinieks piedraudējis nebalsot par budžeta pieņemšanu vispār. Līdz ar to nolemts miljonu dalīt četrās līdzīgās daļās. Reformu partijas deputāts atdzīvināto praksi nosoda, tomēr no naudas dalīšanas arī viņi nav atteikušies. Tā nolēmusi atbalstīt okupācijas un barikāžu muzejus, un bērnu nometnes.
Vienīgā atšķirība no trekno gadu prakses ir tā, ka šoreiz mazlietiņ naudas tiktu arī opozīcijai. Gan ne tik daudz kā pozīcijai un runa varētu būt par aptuveni 100 000. "Ja atbalstīs kādu mūsu priekšlikumu, tas varētu būt signāls, ka mēs par budžetu balsosim, jo nevaram taču balsot pret saviem priekšlikumiem," saka Saeimas deputāts Uldis Augulis (ZZS). Lai neizsauktu sabiedrības dusmas, koalīcija vienojusies, ka lielu daļu no priekšlikumiem par miljons latu sadali tā iesniegs kā kopīgus koalīcijas priekšlikumus.