Ja Saeimas prezidijs būtu pieņēmis kolektīvo iesniegumu, tad tas tiktu nodots Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijai izvērtēšanai. Komisijai būtu jāsagatavo ziņojums un Saeimas lēmuma projekts par iesnieguma tālāko virzību. Saeima var izveidot īpašu komisiju, lai sagatavotu likumprojektu, kā arī uzdot šādu projektu sagatavot valdībai. Tiklab parlaments var iesniegumu pēc izvērtēšanas arī noraidīt.
Portāla manabalss.lv iniciatīvu nevarēja reģistrēt kā kolektīvo iesniegumu, jo 7000 paraksti sākotnēji bija savākti zem vēstules vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (Reformu partija), prasot atcelt Rīgas domes saistošos noteikumus. Tikai pēc tam iesniegums tika pāradresēts Saeimai, un iznāk, ka zem tā parakstījušies tikai nedaudz vairāk nekā 3000 pilsoņi.
Taču Saeimas prezidijs bez ievērības iesniegumu neatstāja, nolemjot nosūtīt to premjeram Valdim Dombrovskim (Vienotība), Saeimas tautsaimniecības komisijai, kurā tiek skatīts ar iesniegumā atspoguļoto jautājumu saistīts likumprojekts, kā arī Valsts kontrolei, jo dokumentā izteikts arī lūgums izvērtēt SIA Rīgas satiksme darbību.
Savukārt par iesniegumu pret akcīzes pacelšanu autogāzei bija parakstījušies cilvēki, kuru statuss neatbilst likuma prasībām. Bija arī personas, kas parakstījušās vairākas reizes. Parakstu vākšana bija notikusi arī degvielas uzpildes stacijās, kā varēja secināt no sēdē sniegtās informācijas. Šo iesniegumu prezidijs nodeva Saeimas Budžeta un finanšu, kā arī tautsaimniecības komisijai.