Lūgtas novērtēt, kā, viņuprāt, korupcijas novēršanu Latvijā ietekmē dažādas institūcijas, 73% amatpersonu norādījušas, ka KNAB veicina korupcijas novēršanu, no tiem vairāk nekā puse jeb 52% norādījuši, ka birojs drīzāk veicina, bet 21% - ka KNAB ļoti veicina korupcijas novēršanu.
Otrajā vietā amatpersonas ierindojušas masu medijus - tos kā korupcijas novērsējus nosaukuši 64% respondentu. No tiem 44% uzskata, ka mediji drīzāk veicina korupcijas novēršanu, bet 21% norādījuši, ka ļoti veicina.
Kā korupcijas novērsēji nosaukta arī prokuratūra, Valsts ieņēmumu dienests, tiesa un nevalstiskās organizācijas, taču maza uzticība ir pašām politiķu aktivitātēm - tikai nedaudz vairāk par 10% norādījuši, ka politiķi drīzāk veicina koruptīvu darījumu novēršanu, bet aptuveni 40% domā, ka politiķi drīzāk kavē to novēršanu.
Aptaujā piedalījās 1000 amatpersonu no visas Latvijas - ministri, Saeimas deputāti, pašvaldību vadītāji, deputāti, pašvaldību iestāžu vadītāji, tieslietu sistēmas darbinieki un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji. Tās nolūks bija novērtēt valsts amatpersonu informētību par korupcijas novēršanas un apkarošanas jautājumiem, korupcijas novēršanas aktivitāšu īstenošanu valsts un pašvaldības institūcijās.