Apvienība startēs ar Īrijā izveidotās partijas Libertas atbalstu. Tās vadītājs, uzņēmējs Deklans Geinlijs plašu uzmanību ieguva pērn, kad Īrijā pirms referenduma par Lisabonas līgumu izvērsa plašu antikampaņu. Īri referndumā sacīja "nē" ilgās mokās tapušajai ES konstitūcijai, nobremzējot tās stāšanos spēkā. D.Geinlijs noraida pieņēmumus, ka Libertas ir pret Eiropas Savienību vērsta partija. Arī G.Krasts, kurš ir jaunās apvienības kontaktpersona ar Īrijā izveidoto partiju, Libertas raksturo kā "eiroptimistisku un Eiropu atbalstošu partiju". Taču arī viņam esot šaubas, vai Lisabonas līgums ir labākais risinājums ES nākotnei.
Jāpiebilst, ka D.Geinlijs ir atradis atbalstītājus arī virknē citu ES dalībvalstu. "Galvenais ir atrast tāda kalibra kandidātus, kas ir iemantojuši sabiedrības uzticību un var nosūtīt skaidru signālu," nesenā intervijā raidsabiedrībai BBC sacīja D.Geinlijs. Viņš arī stāstīja, ka mērķis ir sapulcēt kopā politiķus no "visas Eiropas, no Vācijas, no Francijas, no Īrijas, no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citurienes, jo mums ir jādabon liels [vietu] skaits Eiropas Parlamentā". Bēdīgi slavenā īru politiķa mērķis esot mainīt "nedemokrātisko" Briseles pārvaldes sistēmu. Tāpat darīt visu, lai spēkā nestātos Lisabonas līgums. Viens no piemēriem ES vājumam esot arī to šobrīd plosošā ekonomikas krīze.
Tikmēr īru presē ir raisījušies jautājumi par to, vai viņš no paša līdzekļiem finansēs ap 100 deputātu kandidātus, kas startēs visās ES dalībvalstīs. Laikrakstam The Irish Times viņš paziņojis, ka Libertas pārtiek tikai no ziedojumiem. G.Krasts un Mūsu zemes līderis I.Ančāns noliedz, ka būtu saņēmuši jebkādu finansējumu no D.Geinlija.
"Esam saistīti ar Rietumeiropu, un tur arī ir problēmas," tā iemeslu, kādēļ trīs partijas nolēmušas startēt EP vēlēšanās kopā ar Libertas, pamato I.Ančāns. "Šis veidojums virzīs to programmu, kas atbilst mūsu interesēm. Mēs aizstāvēsim savas nacionālās intereses un nepakļausimies diktātam," saka I.Ančāns. D.Geinliju gan viņš nezinot un esot vienīgi dzirdējis, ka viņš iestājies pret Lisabonas līgumu. Aplūkojot Pensionāru un senioru, kā arī Sociālā taisnīguma partijas programmas, kas tika sagatavotas pirms 2009.?gada parlamenta vēlēšanām, īpaša uzmanība ES nav tikusi pievērsta. Daiļrunīgāka bijusi Mūsu zeme: "Pie varas esošajiem galvenais ir izdabāt Eiropas Savienībai, tāpat kā agrāk Padomju Savienībai.