Cits anonīms laikraksta sarunu biedrs — kāds prezidenta administrācijas pārstāvis — apgalvoja, ka reģionālajiem pārstāvjiem galvenokārt jābūt «efektīviem menedžeriem», pievēršoties vietējo ekonomisko problēmu risināšanai. Jau iepriekš reģionālās attīstības ministrs Dmitrijs Kozaks izteicās, ka viņu skaits varētu tikt palielināts līdz desmit.
Šis amats tika ieviests Vladimira Putina valdīšanas sākumā, prezidentam sadalot valsti septiņos milzu reģionos, uz kuriem tika norīkoti īpaši sūtņi, lai «nodrošinātu, ka visā Krievijas Federācijā likumi tiek ievēroti vienādi». Viņiem bija nozīmīga loma prezidenta varas nostiprināšanā, un pārstāvju pāriešana premjera pakļautībā varētu apliecināt sen apspriesto varas pārdales iespēju, V.Putinam no prezidenta kļūstot par valdības vadītāju, norāda Reuters. Partijas Vienotā Krievija pārstāvis Vedomosti sacīja, ka jaunajam prezidentam viņi vienalga nebūtu vajadzīgi, jo tie bijuši Putina cilvēki. Tiesa, viens no reformu autoriem pieļāva iespēju, ka prezidents joprojām varētu kontrolēt viņu politiskās aktivitātes, ja tādas vēl būs.
Pārmaiņu nepieciešamību apstiprinājuši arī paši Krievijas apgabalu pārstāvji. «Mēs jau sen sapņojām, ka kāds koordinēs Federācijas subjektu aktivitātes ekonomikas attīstībā,» sacīja Vologdas apgabala gubernators Vjačeslavs Pozgaļovs. Citi norādīja, ka vispirms cer sagaidīt oficiālu reformu apstiprinājumu, lai zinātu, kādas tieši pārmaiņas gaidāmas.