Jāņem vērā, ka operācijai ir vairākas fāzes un ĀM profesionāli veica savus pienākumus, ne tikai Latvijas pilsoņus nogādājot Rīgā, bet arī veicot citas darbības, piemēram, izveidojot kontaktus ar valsti, kurā nav Latvijas pārstāvniecības, žurnālistiem sacīja ministrs.
Pirms plašākas informācijas sniegšanas par notikušo esot jāpabeidz Sudānas notikumu izmeklēšana.
Pēc Kristovska vārdiem, Saeimas atbildīgā komisija šajā jautājumā ir noraidījusi "nepamatotos jautājumus", kuri uzdoti politiskās konkurences dēļ.
Šodienas ārlietu ministra sarunā ar prezidentu Valdi Zatleru Sudānas jautājums neesot apspriests laika trūkuma dēļ, taču par to notiks saruna Nacionālās drošības padomes sēdē.
Kā ziņoja portāls "kasjauns.lv", lai arī ir ticis uzsvērts atbildīgo iestāžu ieguldījums Sudānā nolaupīto Latvijas lidotāju atbrīvošanā, patiesībā viņi no gūsta ir izlauzušies paši un nekādas pilotu atbrīvošanas operācijas nemaz nav bijis. ĀM šo informāciju nekomentē.
"Par labu Latviju" un "Saskaņas centra" deputāti 23.decembrī iesniedza pieprasījumu Kristovskim par ĀM rīcību Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanā.