„Piektdienas vidū ar vīru devāmies uz Kairas centru, Tahrīra laukumā, kurā pulcējas ļoti daudz cilvēku, un viņu skaits tikai pieauga. Te bija protestētāju aktivitāšu centrs, sanākuši cilvēki, kuriem rūp valsts nākotne un tas, kā viņi dzīvos tālāk. Savukārt laukumā, kurā pulcējās prezidenta atbalstītāji, gandrīz nebija cilvēku. Protesti bija nevardarbīgi,” atzina I.Avotiņa
I.Avotiņa pastāstīja, ka ēģiptiešu zemākais slānis nezina, kas ir ikgadējs atalgots atvaļinājums, atalgota slimības lapa un citas sociālās garantijas. Arī tie ēģiptieši, kuri daudz strādā, neko daudz nesaņem. Ēģiptieši vēlas būt brīvāki, prasa sociālo aizsardzību. “Pensijas saņem tikai valsts sektorā strādājošie, taču gan ārstiem, gan ierēdņiem un skolotājiem tās ir minimālas,” pastāstīja A.Avotiņa.
Nemieru laikā valsts zaudē daudz naudas, jo tūristi ir aizbraukuši prom, viesnīcas ir tukšas. Pie piramīdām esošie veikaliņi ir tukši. Ēģiptiešu tirgotāji ir sašutuši un vēlas atgriezties normālā dzīvē.
“Mēs no šejienes nedomājam braukt projām, jo zinām, ka tūrisms Ēģiptē netiks aizliegts. Ēģiptē jūtamies ļoti droši, pat labāk nekā Latvijā. Birokrātija te ir liela, tomēr biznesa iespējas ir. Nodokļi par darbiniekiem ir mazāki nekā Latvijā, lētāka ir telpu īre, vairāk maksā dzīvokļa īre un daļa pārtikas. Augļi un dārzeņi ir visu gadu. Energoresursi ir lēti, gāze mēnesī maksā no 50 santīmiem līdz latam, elektrība, darbinot divus kondicionētājus, - no 15 līdz 20 latiem mēnesī,” atzina latviešu uzņēmēja Kairā.
Jau ziņots, ka piektdien Ēģiptes prezidents Mubaraks atkāpās no amata.
verdikts