Teorētiski, lai iestātos OECD, valstij ir jāatbilst četriem kritērijiem - jābūt līdzīgi domājošai valstij, nozīmīgam spēlētājam, savstarpējai ieinteresētībai un globāliem apsvērumiem. Vienlaikus valstu atbilstība šiem kritērijiem nenodrošina automātisku uzņemšanu organizācijā, jo iestāšanās notiek pēc OECD valstu uzaicinājuma, tām pieņemot vienprātīgu lēmumu.
ĀM uzsver: dalība OECD jeb 34 attīstītāko valstu klubā piešķirtu Latvijai "kvalitātes zīmogu", veicinātu valsts atpazīstamību un veidotu pozitīvu Latvijas tēlu, kā arī dotu papildu argumentu sarunās par iestāšanos eirozonā.
Ieviešot OECD standartus Latvijai svarīgās nozarēs, tiktu sekmēta Latvijas ekonomiskā izaugsme. Tāpat dalība OECD Latvijai automātiski piešķirtu augstākās kategorijas OECD kredītreitingu, kas savukārt padarītu Latviju vēl pievilcīgāku investīcijām, kā arī atvieglotu pieeju kredītu tirgiem tautsaimniecībai nozīmīgu projektu finansēšanai. Arī OECD notiekošās diskusijas, zinātniskie pētījumi un ekonomisko politiku analīze palīdz OECD valstīm apzināt ekonomiskās prioritātes, iespējamās problēmas un labākās metodes to risināšanai, bilst ĀM.
LETA jau ziņoja, ka šonedēļ Rīgas pilī Valsts prezidents Andris Bērziņš un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) vienojās par saskaņotu darbību dažādos ārpolitikas formātos, kas veicinātu Latvijas intereses iestāties OECD.
Lūgums atbalstīt Latvijas iestāšanos OECD jau tika izteikts ASV valsts sekretārei Hilarijai Klintonei, kad viņa jūnija nogalē bija ieradusies vēsturiskā vizītē Latvijā. Klintone gan tolaik nedeva tiešus solījumus atbalstīt Latvijas dalību šajā organizācijā.