„Tas nozīmē, ka Labklājības ministrija kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju pilnveidos izglītības programmu tā, lai maksimāli tuvinātu jauniešus darba tirgum. Uzlabosim izglītības kvalitāti, īpaši domājot par profesionālās izglītības programmām un daudz plašāk varēsim attīstīt brīvprātīgā darba, pirmās darbavietas un dažādu darbnīcu attīstību,” ieguvumu no programmas skaidro Viņķele.
Kā ziņots, Ilze Viņķele Briselē no 27. – 28. februārim piedalās Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē, kurā bez minētās Jauniešu garantiju programmas, Eiropas Komisija prezentē paziņojumu par sociālo investīciju pakotni, kuras mērķis ir sekmēt dalībvalstu politiku pārvirzīšanu uz sociālajām investīcijām, lai nodrošinātu sociālo sistēmu atbilstību un ilgtspēju, vienlaikus saistot šos centienus ar ES fondu, īpaši Eiropas Sociālā fonda efektīvu izmantošanu.
Sanāksmes darba kārtībā iekļauta arī ministru diskusija par Eiropas semestri, kas ir Eiropas līmeņa politikas koordinācija mehānisms. Ministri diskutēs par jautājumiem saistībā ar darba tirgus reformām, sieviešu līdzdalību darba tirgū, pensiju sistēmu reformām un ilgtspēju, kā arī cīņu pret nabadzību, lai sasniegtu „Eiropa 2020” stratēģijas mērķus.