"Visas šīs idejas par parlamenta atlaišanu, vēlēšanu sistēmas izmaiņām, pēc manām domām, ir Krievijas melno tehnoloģiju idejas. To mērķis vienmēr ir mūsu - Baltijas valstu - demokrātijas diskreditācija, konstitucionālo, tiesisko pamatu sašķobīšana," pirmdien aģentūrai BNS sacīja Ģ.Kirkils.
Savukārt lielākie Igaunijas laikraksti vēstī, ka referenduma izgāšanās Latvijā priecējusi Igaunijas politiķus, jo abās valstīs tautas uzticība politiķiem ir vairāk vai mazāk līdzīgi zemā līmenī un iedzīvotājiem nav iespējas politiķus ietekmēt.
Igaunijas laikraksta "Postimees" redakcijas komentārā norādīts, ka referenduma izgāšanās Latvijā valsts valdošajai koalīcijai devusi atelpu. Turpat uzsvērts, ka referenduma izgāšanās nenozīmē, ka Latvijas tautai zudusi vēlme atbrīvoties no valdības un parlamenta, kas ar korupcijas skandāliem un ekonomiskām problēmām izraisa vispārēju sašutumu.
Laikraksts "SL Ohtuleht" uzsver, ka apbrīnojama ir centība, ar kādu politiķi noraida tautas iniciatīvas ideju. "Nevar neievērot tautas neapmierinātību, it īpaši ekonomikas lejupslīdes apstākļos, kad parlamenta darbspēja un kompensācijas deputātiem acīmredzami neatbilst viena otrai," norādīts laikrakstā.