Ja vēlēšanas notiktu maijā, par Saskaņas centru balsotu - 10,4 procenti, par ZZS - 6 procenti, par TP - 5,5, par LPP/LC - 5,1 procenti. Savukārt pārējās partijas nepārkāptu nepieciešamo slieksni, lai iekļūtu Saeimā, jo par Pilsonisko savienību maijā būtu gatavi balsot - 4,3 procenti, par PCTVL - 3,6 procenti, JL - 3,6, Štokenberga un Pabrika veidoto partiju - 3,5, TB/LNNK - 2,9 procenti, LSDSP - 1,9 procenti. Neizlēmušo skaits ir palielinājies līdz 29 procentiem, bet 19 procenti vēlēšanās nepiedalītos.
LF direktors Aigars Freimanis komentē, ka Sandras Kalnietes (PS) vadītajai Pilsoniskajai savienībai un Aigara Štokenberga topošajai partijai vēl aizvien pietrūkst svaigu ideju, kas iedrošinātu vēlētājus izdarīt izvēli. Pēc viņa teiktā, pārsteidzīgi būtu apgalvot, ka A.Štokenberga panākums bijusi rosība pensiju likuma parakstu vākšanas kampaņas laikā. Potenciālie jauno kreiso vēlētāji daudz uzmanīgāk vērtē jebkuru politiķu aicinājumu kaut ko mainīt, jo bažas zaudēt drošo mazumiņu ir lielākas par ticību pozitīvām pārmaiņām, norāda A.Freimanis.
Atbalsts ir pieaudzis premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) un Ainara Šlesera (LPP/LC) partijai. Pirmo reizi starpvēlēšanu periodā šī partija pilsoņu aptaujā ir spējusi pārvarēt 5% barjeru. Līdz šim šīs partijas popularitātes pieaugums bija saistīts ar vērienīgu vēlēšanu kampaņu dažas nedēļas vai pat dienas līdz vēlēšanām. Nedaudz ir sarucis atbalsts visiem pārējiem valdošajā koalīcijā pārstāvētajiem spēkiem- ZZS,TP un TB/LNNK.
Neizlēmušo skaitu, LF direktors skaidro ar vasaras tuvošanos – tā vēlētājus padara vienaldzīgākus un maijā jau 29,4 procenti pilsoņu savu politisko izvēli atlikuši uz citu laiku.
Partiju reitingus var apskatīt šeit