No I. Circenes var sagaidīt, ka viņa no šīs ieceres neatkāpsies. «Protams,» viņa atbild, jautāta, vai jautājumam pievērsīsies. Tiesa, vispirms viņa nolēmusi sakārtot e-veselības jomu, lai padarītu caurspīdīgāku sistēmu un būtu skaidrība par naudas izlietojumu.
I. Circenei nav svešs arī darbs Veselības ministrijas telpās un ar tās darbiniekiem – viņa bija veselības ministre no 2003. gada pavasara līdz 2004. gada pavasarim.
Strādājot Saeimā, I. Circene visu laiku ir bijusi pat ne rokas stiepiena attālumā no medicīnas, bet gan tajā arī tieši iesaistīta – viņa turpināja strādāt kā ginekoloģe dzemdību speciāliste. «Jā, man ir dežūras Kuldīgas slimnīcā,» viņa saka. Neoficiālās sarunās Veselības ministrijas darbinieki izsakās, ka saskata «plusu» tajā, ka I. Circenes personā apvienojusies politiķe ar ilgu gadu pieredzi un mediķe. I. Circenes kā ministres laikā, pēc viņas stāstītā, tapis veselības aprūpes reformu «māsterplāns», viņa arī centusies panākt ģimenes ārstu darba kvalitāti, padarot viņus pieejamākus. Viņa tolaik izteikusies, ka ģimenes ārstiem jābūt pieejamiem astoņas stundas dienā, taču sekojusi pretreakcija. Arī no idejas par ģimenes ārstu pieejamības uzlabošanu viņa šobrīd neesot atteikusies, tiesa, par to, tieši kā to īstenot, esot jādiskutē, viņa saka.
Kādreizējais veselības ministrs, Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis uzreiz kā ieguvumu min I.Circenes lielo politisko pieredzi. «Tā ir liela bagāža, ar kuru vajadzētu sākt nopietnus tūlītējus soļus veselības aprūpes sistēmā saistībā ar lokālo slimnīcu finansēšanu, ko kā dzeguzes olu ir atstājis ministrs Bārzdiņš,» viņš saka. I. Circeni viņš arī raksturo kā ļoti enerģisku sievieti, viņas darbs Saeimā liecina, ka viņa var mesties arī sfērās, kuras ir tālu no medicīnas. 10. Saeimā bija Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja. Viņš esot priecīgs, ka beidzot vienas partijas rokās varētu būt premjera, veselības ministra un finanšu ministra amats. Arī mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris vispirms izceļ I. Circenes politisko un profesionālo pieredzi, kā arī pieredzi sadarbībā ar partneriem.
«Taču, vai viņa spēs vadīt veselības nozares attīstību, atkarīgs no tā, vai viņu atbalstīs valdības vadītājs un finanšu ministrs,» saka V. Keris. Viņš no I. Circenes sagaida to, ka izdosies panākt vismaz 4% no IK veselības aprūpes nozarei. Šobrīd tie ir 3,4% no IK.