Šā gada augustā VID saņēmis informāciju no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras par 1980.gadā dzimušas sievietes iespējamo valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanas mēģinājumu, pieprasot maternitātes un vecāku pabalstu kopumā nepilnu 37 000 latu apmērā.
Saskaņā ar VID rīcībā esošo informāciju minētā persona 2008.gadā bija nodarbināta 14 uzņēmumos, savukārt laika posmā no 2009.gada janvāra līdz martam - deviņos uzņēmumos, un aprēķinātā darba samaksa par šiem laika posmiem kopumā bija 31 772 lati.
Sieviete kā valdes locekle darbojusies vienā no šiem uzņēmumiem, tā saimnieciskā darbība bija saistīta ar mēbeļu ražošanu un citu neklasificētu preču specializētās vairumtirdzniecības starpnieku darbību. Šo uzņēmumu VID izslēdza no PVN maksātāju reģistra, jo tika konstatēts, ka uzņēmumam pastāv fiktīva uzņēmuma pazīmes.
VID secina, ka sievietes darba attiecības ar uzņēmumiem, visticamāk, bijušas fiktīvas un noslēgtas ar mērķi izkrāpt no valsts sociālos pabalstus. Sociālo pabalstu izkrāpšanas mēģinājumā iesaistījies arī sievietes vīrs. Viņš, būdams kāda fiktīva uzņēmuma amatpersona, noslēdza ar sievu vienošanos par pakalpojuma sniegšanu - pētnieciskā darba veikšanu par mājas tekstilizstrādājumu tirgus izpēti Baltijas, Baltkrievijas un Ukrainas reģionā. Vienošanās noteikumi paredzēja, ka par trīs darba dienām sieviete saņems samaksu 14 400 latu apmērā, tātad 4800 latus par vienu dienu.
Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas un 15.panta ceturtās daļas par maternitātes un vecāku pabalsta izkrāpšanas mēģinājumu lielā apmērā.