Vēlētāju vilšanās valdības veidošanas procesā var mazināt nelatviešu lojalitāti Latvijas valstij, bet tas, visticamāk, nepāraugs skaļās protesta akcijās, bet tiks izmantoti citi veidi, kā paust neapmierinātību ar valsti.
Lai gan jaunās Saeimas pirmo sēdi pavada diezgan skaļš protestētāju pulks pie parlamenta ēkas, tomēr politikas eksperti nedomā, ka varētu atkārtoties 13.janvāris vai izvērsties plašāki nemieri. Politologs Filips Rajevskis ir pārliecināts, ka pikets ir SC rūpīgi organizēta akcija ar konkrētu politisku mērķi.
Arī politologs Nils Muižnieks uzskata, ka pikets ir SC mēģinājums tikt pie varas. Pēc N.Muižnieka domām, ar valdības veidošanas procesu neapmierināti ir arī citu partiju vēlētāji, kuri drīzumā varētu pievienoties SC atbalstītājiem, tomēr plašas protesta akcijas neesot gaidāmas.
Komunikāciju eksperts Sergejs Kruks domā, ka pašreizējās politiskās batālijas vēlreiz apliecina naturalizācijas bezjēdzīgumu, jo tie, kuri caur pilsonības iegūšanu vēlējās nokļūt tuvāk varai un tikt uzklausīti, var vēlreiz pārliecināties, ka arī vēlētāji tiek dalīti divās daļās un naturalizācijas procesu izgājušie joprojām šai valstij nejūtas vajadzīgi un piederīgi. Taču skaļās protesta akcijās tas nepāraugs, jo, pēc eksperta domām, ir citi veidi, kā paust savu nepatiku pret valsti.