Man bija tāda iespēja, taču vispirms piezvanīju pāris slimnīcām. Atklājās, ka tās diezgan aši «futbolē» zvanīt citām. Sazvanītā Rīgas 1. slimnīcas traumpunkta darbiniece uzreiz attrauca - nē, nē, brauciet uz Stradiņiem vai Gaiļezeru. Arī zvanot uz Latvijas Infektoloģijas centru (LIC) informatīvo tālruni, sekoja atbilde - labāk nebrauciet, jebkurā citā slimnīcā taču var noņemt. Tomēr izšķīros braukt uz LIC, jo internetā atradu nesen rakstītu preses relīzi, ka LIC bez maksas noņem ērces. Ja tur nepieņemtu, brauktu uz Gaiļezeru.
Uz LIC Uzņemšanas nodaļas durvīm bija uzraksts, ka ērces noņem un pārbauda laikā no pulksten 9 līdz 20 vakcinācijas kabinetā. Tomēr piezvanīju pie durvīm, iznāca laukā dežūrārste vai māsiņa un dažās sekundēs ar īpašām standziņām izņēma ērci. Uzzinājusi, ka esmu potēta pret ērču encefalītu, viņa teica, ka tad jau pārbaudīt ērci uz ērču encefalītu (tas maksā Ls 10,90) nav nepieciešams, un aiznesa ērci metāla vanniņā. Kad jautāju, vai par ērces noņemšanu nav jāmaksā, mediķe tikai sacīja: «Labāk ejiet prom.»
Pirmdien uzzināju - Stradiņa slimnīcā par ērces noņemšanu jāmaksā pieci lati, taču Rīgas Austrumu slimnīcā - desmit latu. Austrumu slimnīcā katru dienu pēc palīdzības vēršas vidēji pieci cilvēki ar piesūkušos ērci. «Lielāks cilvēku pieplūdums ir tieši brīvdienās un pirmdienās, kā arī vakarpusē, kad cilvēki novelk dienas drēbes,» stāsta Inguna Potetinova, slimnīcas pārstāve. Pēc palīdzības vēršoties arī tie, kas ērci neveiksmīgi mēģinājuši noņemt pašu spēkiem un norāvuši tās galviņu.
Lauras Dzērves rakstu Nē, nebrauciet pie mums ar ērci lasiet Dienā vai portāla avīzes elektroniskajā versijā