Norvēģijā satraukums par viesstrādnieku no Latvijas dzīves apstākļiem
Nepatīkamo smaku telpās žurnālisti var tikai aprakstīt, jo foto atklāj vien šaurību, nekārtību un netīrību. Neviens no strādniekiem nav sūdzējies par aukstumu, kaut arī laikrakstam kļuvis zināms, ka elektrība un līdz ar to apsildīšana barakās vakaros tikusi atslēgta. Pēc raksta pagājušās ceturtdienas izdevumā visi Maxbad Latvijas viesstrādnieki esot pazuduši, domājams,
aizsūtīti atpakaļ uz Latviju, arī īpašnieks O.E.Fanghols vairs neatbildot uz jautājumiem. Uzņēmums norāda, ka viņš atrodoties Latvijā līdz nākamās nedēļas vidum un telefoniski neesot pieejams. Kā liecina Uzņēmumu reģistra dati, kas atrodami Lursoft datu bāzē, Latvijā O.E.Fangholam pieder SIA Baltic Viking, kas nodarbojas ar autotransporta līdzekļu pārdošanu, bet pagājušā gada augustā sākta firmas likvidācija. Tajā pašā mēnesī viņš reģistrējis citu firmu.
Ja Aftenposten rīcībā esošo darba līgumu kopijās minētās summas atbilst patiesajām izmaksām, tad viesstrādnieki Norvēgijā saņēmuši ap 900 latu mēnesī, kas Latvijas apstākļiem būtu labs atalgojums, bet ir vismaz uz pusi mazāk nekā norvēģu strādnieku alga līdzīgā amatā. Turpretī uzņēmuma īpašnieks, kas esot viens no bagātākajiem cilvēkiem savā pašvaldībā, bankā uzkrājis turpat vai miljonu latu.
Par spīti tam, ka daudzi baraku kaimiņi par aizdomīgo "kopmītni" bija vairākkārt ziņojuši Nannestādes pašvaldības darba drošības uzraudzības inspekcijai un pat policijai, neviens par latviešu strādniekiem nebija licies zinis, pirms par šo apspiešanu neparādājās raksts Aftenposten pirmajā lapā. Pēc raksta gan minētajai inspekcijai, gan vēl citām institūcijām atradās septiņi kontrolieri, kuri devās apsekot viesstrādnieku dzīves apstākļus, bet tad jau viņu ierašanās bija novēlota — vai strādnieki atlaisti, paslēpti, apklusināti vai iebiedēti, nevienam nav izdevies uzzināt.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.