Arī Saskaņas centra frakcijas deputāts Aleksandrs Mirskis bija informējis prezidiju par nodomu doties uz Dienvidosetijas un Gruzijas konflikta zonu, iesniedzot frakcijas vadītāja Jāņa Urbanoviča atbalsta vēstuli, bet tas nebija pietiekami, lai jautājumu par komandējuma piešķiršanu skatītu.
K.Šadurskis Dienai norāda, ka prezidijs vilcinājies ar atļaujas piešķiršanu, taču pauda gandarījumu, ka komandējums tomēr apstiprināts. Pēc deputāta vārdiem, PS deputātu iesniegums bija vairākas reizes jāpārtaisa un jāprecizē dažādas detaļas, kas citos gadījumos nenotiekot. K.Šadurskis ironizēja, ka tik svarīgiem braucieniem kā uz Kubu, Latīņameriku vai Dienvidāfriku, komandējuma apstiprināšana var būt vienas dienas jautājums, taču tādam sīkumam kā Gruzijas brauciens tas prasa daudz vairāk laika. Viņš uzskata, ka šis gadījums pierāda – Saeimā ir atšķirīga attieksme pret varu un pret opozīciju. Jautāts, vai kavējums nevarēja būt saistīts ar to, ka Saeima nebija vienojusies par kopīgu nostāju Gruzijas jautājuma, deputāts vien teica, ka “mūsu Saeima tik smalki nestrādā”.
Deputāts uzskata, ka brauciens uz Gruziju ir joprojām aktuāls un lietderīgs. “Morālā atbalsta nekad nav par daudz,” pārliecināts K.Šadurskis. Viņš informēja, ka plāno satikties ar Gruzijas parlamenta Ārlietu komisijas deputātiem un, iespējams, arī ASV vēstnieku Gruzijā. Pēc deputāta teiktā, svarīgas esot arī aculiecinieku liecības.
Iepriekš par nodomu doties uz Tbilisi pavēstīja arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (PS), tomēr uz Gruziju
viņš nebrauks. Briselē šajās dienās viņam
ieplānota EP Ārlietu komitejas sēde, ko viņš pats rosinājis, viņš klāstīja Dienai.
Jau ziņots, ka Pilsoniskās savienības pārstāvji aicina arī citus Latvijas, Eiropas un NATO dalībvalstu parlamentāriešus doties uz Gruziju, lai izveidotu savdabīgu "dzīvo vairogu", kas atturētu Krievijas "putinisko režīmu" no tālākas agresijas šajā valstī.