lv norādīja I.Kolmane. Patlaban naudas pietiekot 2009.gada 13.numuram (iznāks 2010.gada janvārī/februārī), taču turpmākai darbībai finansējuma nav. Tiesa gan, risinājumi tiks meklēti, kā vienu no tiem I.Kolmane min iespējamu Kultūras ministrijas (KM) rīcību, pārņemot žurnālu “Karogs” savā paspārnē. I.Kolmane gan arī norāda, ka jau vairākus gadus žurnāls “Karogs” izdots kā projekts ar VKKF atbalstu, bez KM palīdzības. Literatūras mēnešraksts “Karogs” iznāk kopš 1940.gada. Tā pastāvēšanas vēsturē tikai vienu gadu - 1991.gadā, barikāžu laikā bijuši pārtraukumi izdošanā, kad iznākuši pāris apvienotie numuri, pastāstīja I.Kolmane.
VKKF direktors Edgars Vērpe norādīja, ka lēmums nepiešķirt finansējumu “Karoga” izdošanai bijusi “nozares izšķiršanās”. Viņš arī prognozēja, ka šis lēmums tikai iezīmē gaidāmās tendences. “Nākamā gada finansējums VKKF ir samazināts uz pusi, valdība budžetam apstiprinājusi tikai 2,1 milj.latu. Līdz ar to tas ir tikai sākums daudzu lietu beigām”.
VKKF literatūras nozares bijušais eksperts Māris Bērziņš pastāstīja, ka jau otrajā šī gada VKKF projektu konkursā finansējums “Karoga” izdošanai atteikts, šī lēmuma dēļ viņš arī atteicies turpināt literatūras eksperta darbu. M.Bērziņš lēmumu nepiešķirt “Karoga” izdošanai finansējumu vērtē “ļoti, ļoti slikti. Nezinu, kas Latvijā varētu aizpildīt šo vietu – jau tā grūti literātiem publicēties, jo latviešu literatūras tirgus ir ļoti mazs, arī lasītāju kļūst arvien mazāk. “Karogs” vismaz deva iespēju parādīt, kas notiek Latvijas literatūrā,” atzina M.Bērziņš.
Literatūras nozarē VKKF 2009.gada trešajam projektu konkursam tika iesniegti 110 projekti, kopējais pieprasītais finansējums – Ls 294 655,01, atbalstīti 33 projekti ar Ls 30 996.
VKKF 2009.gada trešajā projektu konkursā pavisam piešķīra atbalstu 347 projektu iesniedzējiem par kopējo summu Ls 391 158.
(papildināta ar E.Vērpes teikto)