Pirmdien laikraksts Telegraf raksta, ka aizturētais bijis saistīts ar Krievijas specdienestiem.
Kaut gan avīze, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, min, ka
aizturētais ir Rožeckina mājas pārvaldnieks, aģentūra LETA norāda, ka "pretēji neoficiāli izteiktajam pieņēmumam" tā nav taisnība.
Laikraksts ziņo, ka izmeklēšanā iesaistīti arī Nacionālie bruņotie spēki, kuri meklē nevis pazudušo miljonārau, bet gan kādas tilpnes, kurā var glabāt ķimikālijas, tajā skaitā arī skābi. Laikrakstam no neoficiāliem avotiem ziņots, ka asinis miljonāra villā bijušas ne tikai uz grīdas, bet arī uz sienām, kuras mēģināts nomazgāt.
Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību dienesta priekšniece Ieva Rekšņa Dienai apstiprināja, ka Rožeckina meklēšanā bijusi iesaistīta armija, taču noliedza, ka tiktu meklētas kaut kādas tilpnes. «NBS palīdzēja policijai meklēšanas sākumā ķemmēt pludmali un mežus, kas ir standarta pasākums, ņemot vērā plašo Jūrmalas teritoriju,» norādīja I.Rekšņa.
Aizturētā advokāte Inese Lūse pavēstīja, ka viņas klients nevēlas, lai tiktu publiskots viņa vārds, kā arī atklātībā tiktu nodota informācija, kādēļ viņam piemērots apcietinājums. Tiesas lēmumu septiņu dienu laikā var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā, un advokāte pieļāva, ka to darīs.
Tiesā Diena noskaidroja, ka vīrieti tur aizdomās par slepkavības atbalstīšanu, kā arī par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu. Savukārt aizdomās turētā vīrieša vārdu tiesai lūdza neizpaust procesa virzītājs — Jūrmalas policija.
Kā iepriekš Dienai apstiprināja Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis, aizdomās turētais ir kāds Latvijas iedzīvotājs. Jūrmalas policija viņu aizturējusi jau trešdien saistībā ar Rožeckina lietā uzsākto kriminālprocesu.
Kā novēroja Diena, aizdomās turētais ir vīrietis iesirmiem matiem un ūsām, ar brillēm. Pirms un pēc tiesas sēdes policijas darbinieki, kas konvojēja aizdomās turēto, mēģināja pēc iespējas neatklāt vīrieša seju. Lai izvairītos no fotoaparātiem un televīzijas kamerām, tika veikti vairāki viltus manevri, piemēram, aizdomās turētais tika ievests tiesā pa sētas ieeju. Savukārt pēc sēdes vīrietis, kurš seju slēpa jakā, tika izvests pa centrālajām durvīm pēc tam, kad to priekšā ātri piebrauca netrafarēta policijas mašīna.
Policija joprojām spēkā uztur visas trīs versijas par uzņēmēja un miljonāra Rožeckina pazušanu — tiek pārbaudīts fakts par personas pazušanu, slepkavības izdarīšana vai slepkavības inscenēšana, Dienai pastāstīja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību dienesta priekšniece Ieva Rekšņa.
Kā Diena jau rakstīja, Leonīds Rožeckins ir viens no tiem Krievijas bagātniekiem, kuri savas zināšanas ieguvuši un biznesa pamatus ielikuši rietumos. Viņš bija absolvējis Hārvardas juridisko skolu, studējis literatūru Oksfordā un Sorbonnā. 90.gadu sākumā L.Rožeckins bija advokāts tādās kompānijās kā Sullivan Cromwell un White&Case.
1992.gadā viņš atgriezās Krievijā un nodibināja savu juridisko firmu. Taču, neskaitot aktīvo darbību investīciju biznesā, L.Rožeckinam nebija svešas arī mākslas lietas — ASV kopā ar bijušo Walt Disney Company vadītāju viņš nodarbojies ar filmu producēšanu.
Krievijā Leonīda Rožeckina vārds pirmām kārtam tiek saistīts ar skandālu ap telekomunikāciju kompānijas Megafon akciju paketes pirkšanu. Neiedziļinoties vairākus gadus ilgušā konflikta detaļās, tā būtība ir vienkārša: 2001.gadā uzņēmējs bija starpnieks darījumā, saskaņā ar kuru Bermudu fonds IPOC (kā tā īpašnieku pats L.Rožeckins vēlāk bija nosaucis toreizējo Krievijas sakaru un informācijas tehnoloģiju ministru Leonīdu Reimanu) bija iecerējis nopirkt 25,1% Megafon akciju.
Taču pretēji līguma nosacījumiem L.Rožeckins bija pārdevis šo paketi citam uzņēmumam — Alfa grupai, savukārt no IPOC saņemto naudu 40 milj.dolāru apmērā uzņēmējs esot piesavinājis. Šīs lietas sakarā ierosinātās tiesvedības ietvaros pazudušais uzņēmējs tika izsludināts starptautiskajā meklēšanā, taču pagājušā gada beigās visas trīs konfliktējošās puses — Alfa grupa (kuras intereses toreiz bija virzījis L.Rožeckins), IPOC un pats L.Rožeckins bija vienojušies par mierizlīgumu Megafon strīdā, un tas, iespējams, arī bija pamats pieprasījuma par starptautisko meklēšanu anulēšanai.