Latvijas šībrīža situāciju A.Rubiks intervijā raksturoja kā “grūtu”, jo to iespaido visas kapitālistiskās sistēmas krīze. “Šobrīd mēs esam krīzes fāzē,” pārliecināts LSP priekšsēdētājs. Viņš arī uzsvēra, ka no valdības un vadošo partiju puses krīzes mazināšanai tiek darīts pārāk maz.
Viņš pauda neizpratni par to, kā tik mazā valstī kā Latvija var būt
vairāk nekā simts miljonāru. “Pirmatnējais kapitāls var būt tikai
noziedzīgs un salaupīts,” viņš citēja Karla Marksa sacīto.
A.Rubiks pauda pārliecību, ka “pasaulē nav citu labāku ideju par komunismu.” Pēc viņa vārdiem, šodien viss notiek pēc marksisma teorijas, arī starp Eiropas Savienību, ASV un Krieviju valda tīri kapitālistiskās attiecības.
LSP savukārt iestājas par sociāli aizsargātu valsts iekārtu, kas gādā par cilvēkiem, nevis atstāj viņu problēmas pašu ziņā, kam par iemeslu, pēc A.Rubika pārliecības, ir tas, ka no Latvijas strādāt uz ārzemēm ir aizbraukuši daudzi cilvēki.
Jautāts, kāpēc Eiropā Uzvaras diena tiek svinēta 8.maijā, bet Krievijā un dažās citās valstīs – 9.maijā,
A.Rubiks skaidroja, ka militārās kapitulācijas aktā, ko parakstīja Vācijas puse, norādīts, ka visas karadarbības tiek izbeigtas plkst.23:01, Maskavā toreiz jau bija 24:01, kas ir nākamā diena – 9.maijs. Tāpēc arī Latvija PSRS sastāvā atzīmēja Uzvaras dienu tieši šajā dienā.
“Mēs piederam pie tiem, kas svin pa vecam kopā ar visiem tiem, kas iznesa vislielāko smagumu cīņā pret fašistiem,” sacīja A.Rubiks.
Pēc viņa teiktā, Latvijā ir palikuši nepilni 10 tūkstoši kara veterānu. Viņi ir visi ir diezgan veci cilvēki ap 90 gadiem un ar veselības problēmām. Kā sacīja A.Rubiks, pēc dažiem gadiem Uzvaras dienas atzīmēšanas tradīciju varētu turpināt jaunā paaudze, ja to pieņems, vai “kara bērni”, kas to ir pārdzīvojuši. LSP priekšsēdētājs pārliecināts, ka šī tradīcija nepazudīs, jo pat ANO 8. un 9.maiju atzinusi par piemiņas un savstarpējās saticības dienām.
A.Rubiks uzsvēra, ka šo notikumu politizācija un tribīnēs teiktās nav noteicošais. “Galvenais, ko paši cilvēki pārrunā,” viņš teica. LSP priekšsēdētājs gan neredz neko ļaunu, ja kāds to izmanto politiskiem mērķiem, jo karš pēc būtībās arī ir saistīts ar politiku.