Tiesa, arī iepriekš komisija, noraidīja V. E. Breša iesniegto priekšlikumu, taču to negaidīti atbalstīja Saeimas sēdē deputātu vairākums. Vēlāk prezidents Valdis Zatlers norādīja, ka deputāta priekšlikums sašaurina termina jēdzienu un nodeva likumu otrreizējai caurlūkošanai.
Jau ziņots, ka šoreiz priekšlikumā precizēts 5. pants, kas paredz par nelikumīgu uzskatīt līdzekļu
legalizāciju tikai tad, ja tas izdarītas ar nodomu. Prokuratūra
uzskata, ka V. E. Breša un D. Staķes kopīgi iesniegtais priekšlikums sašaurina darbību loku, kuras
uzskatāmas par nelikumīgām, tāpēc tās neatbalsta.
V.E.Bresis uz komisijas sēdi neieradās. Savukārt D.Staķe, uzklausot prokuratūras iebildumus uzsvēra, ka minētie grozījumi nepieciešami, “lai neciestu nevainīgi cilvēki”, turklāt, viņasprāt, “par juridiskām niansēm var strīdēties”.
ZZS deputātu iesniegtā priekšlikuma vietā komisija šodien atbalstīja Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu. Tajā noteikts, ka līdzekļi atzīstami par noziedzīgi iegūtiem, ja personas īpašumā vai valdījumā tie tieši vai netieši iegūti, izdarot noziedzīgu nodarījumu un citos Kriminālprocesa likumā noteiktajos gadījumos. Priekšlikumā arī precizēts, ka ar terminu "noziedzīgi iegūti līdzekļi" saprot Kriminālprocesā lietoto terminu "noziedzīgi iegūta manta, arī finanšu līdzekļi". Prokuratūras pārstāve sēdē Juridiskā biroja priekšlikumu novērtēja atzinīgi.
Jūnija sākumā Valsts prezidents Valdis Zatlers Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu parlamentam
nodeva otrreizējai caurlūkošanai, uzsverot, ka pēc V.E. Breša
priekšlikumiem pieņemtā likuma redakcija sašaurina gan noziedzīgi
iegūtu līdzekļu legalizēšanas jēdzienu, un to, kādas darbības par tādām
uzskatāmas, gan personu loku un viņu vainu, kas ir saistīta ar naudas
atmazgāšanu.
Nododot likumprojektu otrreizējai caurlūkošanai, arī V.Zatlers vērsa uzmanību uz likuma pieņemšanas laikā dzimušo V.E.Breša priekšlikumos iekļauto juridisko jēdzienu mutatis mutandis, sakot, ka "manuprāt, no labas juridiskās tehnikas viedokļa raugoties, šajā gadījumā atsauce uz mutatis mutandis lietošanu ir pat lieka". Šoreiz gan V.E.Bresis no šī jēdziena izmantošanas atteicies.