Starp lietā iesaistītajām personām esot gan bijušās valsts amatpersonas, gan privātpersonas. Ministrs pieļāva, ka izmeklēšanas gaitā aizdomās turamo personu loks varētu palielināties. M.Segliņš apstiprināja, ka apcietinājums ir piemērots vairākām personām, sīkākus komentārus gan nesniedzot. Aizdomās turamie vairs neesot saistīti ar valsts pārvaldes iestādēm.
Nesniedzot sīkāku ieskatu lietas apstākļos, iekšlietu ministrs atzina, ka lieta ir ļoti nopietna, tāpēc viņš personīgi sekošot līdzi tās izmeklēšanas gaitai.
Jau ziņots, ka Drošības policija veic izmeklēšanu kriminālprocesā par Latvijas pilsoņu pasu viltošanu un izmantošanu, kurā par aizdomās turētām atzītas arī vairākas valsts amatpersonas. Personas viltojušas dokumentus, kas kalpo par pamatu pasu izsniegšanai, tostarp pirmsuzskaites veidlapas un Latvijas Republikas pilsoņa iesniegumus, kā rezultātā tika izgatavotas un izsniegtas Latvijas pilsoņu pases personām, kurām uz to nebija likumīgas tiesības.
Iespējams, pases nelikumīgi izsniegtas vairāk nekā 100 cilvēkiem. Iespējams, nelikumīgi izsniegto pasu īpašnieki ir NVS pilsoņi, tai skaitā pases varētu būt pārdotas atsevišķiem Krievijas pilsoņiem, kuri vēlāk iegādājušies nekustamos īpašumus Jūrmalā, liecina neoficiāla informācija.
No lietas materiāliem izriet, ka par pasēm maksāta nauda. Latvijas Neatkarīgās televīzijas ziņu raidījuma rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka īsta Šengenas zonas valsts pase melnajā tirgū varētu maksāt no 40 000 līdz 100 000 eiro (no 28 110 līdz 70 280 latiem). Līdz ar to šī varētu būt vērienīgākā kukuļošanas lieta Latvijā, ziņoja televīzijas raidījums.
Sīkāka informācija izmeklēšanas interesēs netiek sniegta. Par izmeklēšanas gaitu un tās rezultātiem sabiedrība tiks informēta, solīja Drošības policija.
Latvijā pasu izdevējiestāde ir PMLP. Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka kriminālprocesā varētu būt iesaistīti PMLP esošie un bijušie darbinieki. Aģentūra LETA noskaidroja, ka PMLP sniedz atbalstu Drošības policijai lietas izmeklēšanā.
Visticamāk, saistībā ar kriminālprocesu par Latvijas pilsoņu pasu viltošanu un izmantošanu no amata aizgājusi Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta vadītāja Olita Magone, kura iepriekš ieņēma PMLP Iedzīvotāju reģistra departamenta direktora amatu.
Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Magone varētu būt viena no pasu viltošanas lietā iesaistītajām personām.
Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele (ZZS) aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņa ir saņēmusi Drošības policijas vēstuli par lietas izmeklēšanu, taču vēstules saturs ir konfidenciāls, tāpēc viņa atteicās par to sniegt sīkākus komentārus.
Gudele pastāstīja, ka sekretariāta vadītāja Magone 2.janvārī uzrakstījusi iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no amata pienākumu pildīšanas pēc pašas vēlēšanās. Līdz ar to Magone no amata atbrīvota.
Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka Magone 2007.gada sākumā sāka darbu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta vadītājas amatā. No 2003.gada līdz 2007.gada janvārim viņa bija Iekšlietu ministrijas PMLP Iedzīvotāju reģistra departamenta direktore.