Par premjera pārstāvēto LPP/LC balsotu 3,7% pilsoņu, PCTVL — 3,1, TB/LNNK — 3,1%, Sandras Kalnietes vadīto Pilsonisko savienību — 2,5%, Visu Latvijai — 1,5%. Joprojām ievērojams aptaujāto skaits nevar pateikt savu izvēli — 34,4% —, bet 17,8% nepiedalītos vēlēšanās liecina Latvijas faktu aptauja. LF direktors Aigars Freimanis pieaugošo SCP atbalstītāju skaitu skaidro ar septembra sākumā notikušo partijas dibināšanas kongresu, kad šim politiskajam spēkam tika pievērsta lielāka uzmanība.
Savukārt TP reitinga pakāpeniskais kritums varētu būt saistīts ar to, ka šī partija esot kā "liels jātnieks bez galvas", jo šobrīd tai nav izteikta līdera. Arī tās ministri nav parādījuši sevi tā, lai dotu pienesumu partijas popularitātē. Budžeta veidošanā ir redzams finanšu ministrs Atis Slakteris, bet arī tikai "aiz premjera Ivara Godmaņa", secina sociologs. Viņš atgādināja, ka savulaik TP ir bijusi spēcīga labējas nacionāli konservatīvas partijas līdera, kāds bija Andris Šķēle, vadīts politiskais spēks, bet tagad šis priekšstats ir zudis.
ZZS jau vairākus mēnešus balansē uz 5% barjeras robežas, septembrī par to bija gatavi balsot 5,3% vēlētāju un ar šo, salīdzinoši niecīgo atbalstu, ZZS joprojām ir populārākā valdošās koalīcijas partija; citas koalīcijas partijas ir palikušas turpat, kur iepriekš, norāda LF direktors. "Partiju reitingi līdz ar ekonomisko situāciju valstī kļuvuši tādi kā saguruši un mainās ļoti lēnām," par kopējo reitingu dinamiku teic A. Freimanis.
(papildināta ar pēdējo rindkopu un grafikiem)