«Strādājot
pie RSK likvidācijas, mēs atklājām nepatīkamus faktus. Tie pirmām
kārtām ir mahinācijas un manipulācijas ar finanšu datiem, kas liek mums
domāt, ka ir iespējama arī krāpniecība,» teica N.Ušakovs.
Viņš
minēja, ka naudas līdzekļu izkrāpšana varētu būt saistīta ar 1,25
miljoniem, kurus RSK dome piešķīra pērn, lai kompānija varētu
apdrošināt maksātspēju. Pazīmes par pārkāpumiem ir vērojamas arī ar jau
iepriekš medijos minēto Rīgas satiksmes darbinieku apdrošināšanu, kad RSK pārskaitīja 500 tūkstošus latu par starpniecību brokeru kompānijai Trīs A brokers.
Mērs stāstīja, ka grāmatvedības datu sagrozīšana ļāvusi uzrādīt maldinošu informāciju par RSK patieso finansiālo stāvokli. Tāpēc 2009.gada sākumā, kad iepriekšējā sasaukuma Rīgas dome skatīja jautājumu par RSK finansiālo stāvokli, tā tika apzināti maldināta par situāciju uzņēmumā - situācija tika uzrādīta sliktāka nekā patiesībā, tādējādi no pašvaldības, iespējams, tika izkrāpti 1 250 000 latu, kas it kā bija nepieciešami RSK finansiālās situācijas stabilizēšanai, kaut gan patiesībā tas nebija nepieciešams.
“Iepazīstoties ar manā rīcībā esošo informāciju, jāsecina, ka šāda veida rīcība nebija iespējama bez augstu tā laika Rīgas domes amatpersonu līdzzināšanas un dati tika sagrozīti apzināti," viņš norādīja.
Šāda grāmatvedības datu sagrozīšana ļāvusi nepamatoti samazināt uzņēmuma vērtību, kas, ņemot vērā 2009.gada sākumā plānoto uzņēmuma privatizāciju, iespējams, par vairākiem miljoniem būtu mazinājusi pašvaldības ieņēmumus.
Visi šie fakti liek domāt par vērienīgu, labi plānotu afēru, uzskata mērs.
"Man nav absolūti nekādas informācijas," uz jautājumus par iespējamu naudas līdzekļu izkrāpšanu RSK, saka bijušais Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK), kurš līdz pagājušā gada vidum kā pilsētas galava bija kapitāldaļu turētājs uzņēmumā. Plašāk komentēt izskanējušo informāciju viņš nevarēja, jo ar to vēl nav iepazinies.
(papildināta ar J.Birka viedokli)