Valdības veidotāji bija piedāvājuši aizejošajam premjeram Ivaram Godmanim vadīt Aizsardzības ministriju, kā arī partijai uzņemties atbildību par Kultūras ministriju, kur kā ministra kandidāte jau tikusi minēta profesore Ausma Cimdiņa. Taču LPP/LC nosacījumi dalībai valdībā bijuši citi — partija vēlējusies deleģēt I.Godmani iekšlietu ministra amatam, kurā viņš reiz jau bijis, vadīt Kultūras ministriju, kā arī izraudzīties satiksmes ministra kandidātu no profesionāļu vidus.
Neoficiāla informācija liecina, ka piedāvātie satiksmes ministra amata pretendenti bijuši CSDD valdes priekšsēdis Andris Lukstiņš un Latvijas pasta vadītājs Ivars Krauklis. Pēc valdības veidotāju domām, šie kandidāti nav uzskatāmi par neatkarīgiem un pastāvējušas bažas par LPP/LC ietekmes saglabāšanos ministrijā.
Lai gan otrdienas pēcpusdienā LPP/LC Saeimas frakcijas vadītājs Andris Bērziņš Dienai teica, ka viņam nekas neesot zināms, ka valdībā varētu nebūt LPP/LC, vakarā jau aģentūrai LETA viņš bija izteicies, ka partija varētu atbalstīt gan Ministru prezidenta amata kandidāta V.Dombrovska valdību, gan budžeta grozījumus, ja tiktu paredzēts saglabāt «māmiņu algas» un skolēnu brīvpusdienas, kā arī turpināts realizēt bērnu, ģimeņu un sabiedrības integrācijas politiku.
A.Bērziņš Dienai norādīja, ka partija no Valda Dombrovska kā valdības veidotāja esot saņēmusi tikai vienu piedāvājumu — I.Godmanim uzņemties atbildību par Zemkopības ministriju.
Raidījumā 100.pants S.Āboltiņa teica, ka vēl šodien valdības veidotāji runājuši ar LPP/LC, un šajās sarunās svarīgs uzstādījums bijis, ka atbildība par satiksmes jomu nevarēja palikt LPP/LC pārziņā. «Ministru kabinets ir sastādīts, ņemot vērā partiju prioritātes,» teica S.Āboltiņa.
Valdība netiktu apstiprināta, ja satiksmes ministra postenis tiktu Pilsoniskās savienības līdzpriekšsēdētājam Ģirtam Valdim Kristovskim vai kādam no Jaunā laika, LTV raidījumā 100.pants sacīja S.Āboltiņa.
Viņa pamatoja, ka tēvzemiešiem piedāvāts ieņemt šo vietu, jo savulaik viņiem šis amats jau ir bijis. «Roberts Zīle tika vērtēts diezgan pozitīvi un nekādas problēmas ar Krieviju un Baltkrieviju neradīja. Arī Gerhards, kurš ilgu laiku ir strādājis Ekonomikas ministrijā, nav izcēlies ar skaļiem politiskiem paziņojumiem un savu darbību ir veicis profesionāli, nevis tēvzemes nišā, kur viņi ir iezīmējušies attiecībās ar Krieviju.»
Jebkura valdība, kurai mainās koalīcijas sastāvs, ir jauna valdība, atbildēja S.Āboltiņa uz jautājumu, vai JL būs izpildījis Valsts prezidenta Valda Zatlers uzstādījumu par «jaunām sejām» valdībā. Mēs paturam tiesības lūgt mainīt ministrus, viņa piebilda.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pagaidām nekomentē izskanējušo informāciju par rīt nosaucamo Ministru kabineta sastāvu.
«Sagaidīsim rītdienas preses konferenci - esam pieredzējuši, ka [kandidatūras] mainās uz priekšu un atpakaļ,» aģentūrai LETA piesardzīgs bija A.Brigmanis, solot komentēt iespējamo ministru kandidatūras pēc tam, kad tie būs izskanējuši «oficiāli no premjera kandidāta mutes».
Savukārt apvienība TB/LNNK respektē Ministru prezidenta amata kandidāta V.Dombrovska izvēli, veidojot valdību, apliecinājis TB/LNNK frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats.
Viņš teica, ka valdības apstiprināšanā «būtiskas iebildes no TB/LNNK frakcijas nebūtu». «TB/LNNK valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle informēja, ka ar Dombrovski ir pārrunājuši arī satiksmes ministra Kaspara Gerharda (TB/LNNK) kandidatūru - mēs atbalstīsim,» sacīja M.Grīnblats.
Tautas partija (TP) viedokli par iespējamo valdības sastāvu paziņos rīt, aģentūrai LETA teica TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (TP).
Jau ziņots, ka Ministru prezidenta amata kandidāts Valdis Dombovskis (JL) rīt, 4.martā, plkst.9.00 sasaucis preses konferenci, kurā paziņos par viņa veidotās valdības sastāvu.
(papildināta visa ziņa)