Diena jau rakstīja, ka ZAP piedāvā piemērot amnestiju Trīs Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta komandieriem un lielvirsniekiem. Ja šāds likums būtu spēkā, teorētiski patlaban amnestiju varētu piemērot finanšu noziegumos apsūdzētajam, bet vēl nenotiesātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam, arī tā dēvētajā digitālās TV afērā apsūdzētajiem. Gan A.Lembergs, gan digitālgeitā par krāpšanu grupā apsūdzētais LNT šefs Andrejs Ēķis, kā arī šajā lietā apsūdzētais Ojārs Rubenis ir saņēmuši Triju Zvaigžņu ordeni.
Paziņojumā presē prezidenta Preses dienests norāda, ka tikšanās laikā tika atzīts, ka iesniegtais likumprojekts ir pavirši sagatavots, kā arī padomes locekļi atzina, ka likumprojekts nav visas padomes iniciatīva. "Valsts prezidents nevirzīs Latvijas Zvērinātu padomes locekļu iesniegto likumprojektu kā Valsts prezidenta likumdošanas iniciatīvu," teikts sagatavotajā paziņojumā.
J.Grīnbergs savukārt pauda neizpratni, kāpēc ar šo amnestijas likumprojektu visi "uzbāžas Lembergam", jo Venstpils mēram tā neko nenozīmētu. Viņaprāt, amnestijas piemērošana A.Lembergam nozīmētu automātisku viņa atzīšanu par vainīgu viņam inkriminētajos noziegumos. Pēc J.Grīnberga viedokļa, šajā gadījumā amnestija Venstpils mēram būtu kā žēlastība. "Pats Lembergs teica, ka viņš nav vainīgs," piebilda ZAP vadītājs.
J.Grīnbergam arī nešķiet, ka cilvēki ar goda ordeņiem varētu būt izdarījuši smagus noziegumus. "Piešķirot ordeņus konkrētiem cilvēkiem, valsts izrādā viņiem savu uzticību," šādi nepieciešamību amnestēt apbalvotās personas pamato ZAP.
J.Grīnbergs arī piebilda, ka ZAP izstrādātajā projektā runa ir par sievietēm, grūtniecēm, nepilngadīgām personām, invalīdiem un minēti arī gadījumi, kuros amnestiju piemērot nedrīkst.
Pēc ZAP vadītāja vārdiem, prezidents pirmdien advokātus uzklausījis un esot teicis, lai viņi turpina attīstīt savu viedokli.
(papildināta ar pievienoto dokumentu)