"Gribējām pēc protesta akcijas Doma laukumā doties mājup pa Jēkaba ielu. Taču pēkšņi iekļuvām tai pūlī, kas devās šturmēt Saeimas ēku," stāsta Edgara draugs. Viņš klāsta, ka viena mirklī policija sākusi grūst cilvēkus uz blakus ielu. Pēc tam viņš tikai redzējis, ka Edgars saļimis guļ uz bruģa. Viņš ir pārliecināts, ka šāvienu izdarījusi policija. "Kurš tad cits to varēja izdarīt?" viņš retoriski vaicā.
Edgara ārsts Ralfs Birķis norāda, ka gumijas lodi viņš neredzēja, tāpēc nevar pateikt, ka brūce acī ir no šāviena. "Neesmu eksperts, tāpēc nevaru pateikt, ka tā obligāti ir šauta. Bet durta vai plēsta viņa nav. Varbūt ar kādu trulu priekšmetu vai metot akmeni var izdarīt to pašu," viņš norādīja. Viņš informēja, ka acs ir zaudēta, vēl plānota operācija, lai brūci pilnībā iztīrītu. Slimnīcas personāls Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma vēstīja, ka jaunietim slimnīcā konstatēts arī alkohola reibums.
Policija noliedz, ka pret demonstrantiem būtu izmantoti ieroči. "Nekādi ieroči netika izmantoti. Ja šī sieviete uzskata, ka incidentā ir iesaistīta policija, lai vēršas ar iesniegumu, visu pārbaudīsim," teica S. Pildava, īpaši uzsverot, ka gumijas lodes no policijas puses netika lietotas. Kā Dienai norādīja Edgara tuvinieki, viņi noteikti vērsīsies ar sūdzību atbilstošās iestādēs.
Tomēr aģentūra BNS vēsta, ka grautiņu laikā Jēkaba ielā tā redzēja, ka viens no policijas specvienības kaujiniekiem, noliecoties pārējo likumsargu kāju līmenī, raidīja vienu šāvienu no bises demonstrantu kāju virzienā, pēc tā pārlādējot ieroci. Tas notika brīdī, kad policija atvirzīja satrakojušos demonstrantus pa Jēkaba ielu virzienā uz Nacionālā teātra pusi, laižot iekšā ātrās palīdzības mašīnas norobežotajā teritorijā pie Saeimas nama. Arī Smilšu ielā specvienības policists, noliecies pie kolēģu kājām ar bisi, iespējams, raidīja šāvienus.
Arīdzan raidsabiedrības BBC mājas lapā ievietotais video no protesta akcijas ap 35. sekundi redzams policists, kurš raida šāvienus.
Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieka Andris Dzenis aģentūrai BNS sacīja, ka policija gumijas lodes cīņā ar cilvēku pūli Vecrīgā neizmantoja. Tās gan bijušas policistu bruņojuma aprīkojumā, tomēr pavēli par to izmantošanu nedeva, tāpēc tās netika izmantotas.
Otrdien Vecrīgā notikušo grautiņu laikā medicīniskā palīdzība sniegta vairāk nekā 50 cilvēkiem, tajā skaitā ir cietuši arī vismaz desmit policijas darbinieki, aģentūru LETA informēja Rīgas ātrās medicīniskās palīdzības Operatīvās daļas vadītāja Vija Grigale.
Septiņi policijas darbinieki tika nogādāti slimnīcā, divi atteicās no hospitalizācijas, bet viens tiesībsargs, kas bija guvis rokas traumu, tika konsultēts pa tālruni. Policisti guvuši kājas traumas un galvas traumas. Savukārt, pēc premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) ziņām, grautiņos cietuši astoņi Valsts policijas un pieci Militārās policijas darbinieki.
Grigale aģentūrai LETA norādīja, ka 40 no cietušajiem cilvēkiem tika nogādāti slimnīcās, bet pārējie no hospitalizācijas ir atteikušies. Lielākoties grautiņu dalībnieki ir guvuši galvas traumas, sasitumus, vaļējas brūces, kāju, roku, kā arī ribu lūzumus un acu traumas.
(papildināta 3. rindkopa)