LBA skati rīko kopš 1998.gada, šodien svinīgā ceremonijā tika apbalvoti pagājušā gada uzvarētāji.
Arī šogad, neskatoties uz būvdarbu apjoma straujo samazināšanos, skatei bija pieteikti 23 objekti sešās nominācijās - "Jaunbūve", "Rekonstrukcijas objekts", "Renovācijas", "Inženierbūve", "Santehnikas darbi" un "Elektromontāžas darbi".
Dimante sacīja, ka skates "Gada labākā būve Latvijā 2010" laureāti izceļas ar augstvērtīgiem rezultātiem kvalitātes ziņā un augstiem energoefektivitātes rādītājiem.
Valmieras pamatskolas un sporta kompleksu projektēja arhitektu birojs SIA "Ozola&Bula", bet celtniecības ģenerāluzņēmējs bija SIA "Latvijas Energoceltnieks". Dimante skaidroja, ka Valmieras pamatskola izcili iekļaujas ainavā. Ēka un teritorija izbūvēta atbilstoši Eiropas projektēšanas normām - mācības un ārpusstundu aktivitāte noris plašā, nesaspiestā vidē, skolas teritorijā izbūvēts amfiteātris, ko iespējams izmantot gan skolas pasākumiem, gan skolēnu atpūtai.
Otrā vieta nominācijā "Jaunbūve" piešķirta "DnB Nord bankas" jaunajai biroju ēkai Rīgā, Skanstes ielā 12, kuras arhitektūras metu izstrādāja Lietuvas uzņēmums "A.Ambraso projektavimo firma", bet tehnisko projektu - SIA "Merks", kas bija arī būvniecības ģenerāluzņēmējs. "Ēka uzbūvēta, apvienojot augstvērtīgu arhitektūru un energoefektīva biroja īpašības, un ir viena no tehnoloģiski attīstītākajām un mūsdienīgākajām celtnēm Rīgā. Tajā izbūvēta vēdināma fasādes sistēma, īpašas iekštelpu gaisa mitrināšanas, vēdināšanas un dzesēšanas sistēmas, ārējās automātiskās žalūzijas," sacīja Dimante
Trešā vieta nominācijā "Jaunbūve" piešķirta diviem objektiem - Ādažu Kultūrizglītības centram, kuru projektēja SIA "Modus-R", ģenerāluzņēmējs SIA "Re&Re", un ambulatorās nodaļas jaunbūvei Daugavpils Psihoneiroloģiskajā slimnīcā, kuru projektēja SIA "Attīstības grupa", bet būvniecības ģenerāluzņēmējs bija SIA "Ditton būve".
Nominācijā "Rekonstrukcija" pirmā vieta piešķirta M.Čehova Rīgas krievu teātra rekonstrukcijai, kuru projektēja SIA "Graf X" un ģenerāluzņēmējs bija SIA "Re&Re". "Tas bija tehnoloģiski sarežģīts uzdevums, jo, demontāžas procesā atsedzot jumtu, bija jāatstāj vien vēsturiski nozīmīgās telpas un jāpasargā tās no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, kas bija jāveic vienlaikus ar būvniecības procesu, kura laikā bija jāizmanto sarežģītas pastiprināšanas metodes," skaidroja Dimante.
Otrā vieta nominācijā "Rekonstrukcija" piešķirta Sociālās integrācijas centra ēkas rekonstrukcijai Jūrmalā, kuru projektēja Gints Cēderštrēms, bet galvenais būvuzņēmējs bija SIA "Gavars". "Tās būvniecībā izmantotas īpašas tehnoloģijas. Tā kā pamatā objektā tiek sniegti rehabilitācijas pakalpojumi cilvēkiem ar kustību traucējumiem un objekta pamatfunkcija ir ūdens procedūru izmantošana, tajā veidotas cementa plākšņu starpsienas, telpas aprīkotas ar īpašām palīgierīcēm klientu ērtībām, sevišķa uzmanība pievērsta materiālu noturībai pret triecieniem un skrāpējumiem, liela vērība pievērsta akustikai," sacīja Dimante.
Trešā vieta nominācijā "Rekonstrukcija" piešķirta Skolēnu jaunrades namam Ventspilī, kuru projektēja SIA "Virtu", bet ģenerāluzņēmējs bija SIA "Pilsbūve". "Būvniecības gaitā vienlaikus bija jāveic rekonstrukcija, tostarp arī saglabājušos jūgendstila perioda liecību restaurācija, un modernas piebūves jaunbūve, kurā izvietotas laikmetīgas tehniskās jaunrades nodarbību telpas, tostarp Baltijā modernākais un Latvijā lielākais digitālais planetārijs, kā arī ar modernu teleskopu aprīkota observatorija," piebilda Dimante.
Pirmā vieta nominācijā "Renovācija" piešķirta Suntažu pils korpusa renovācijai, kuru projektēja Ligita Koroļova un galvenais būvuzņēmējs bija SIA "IeSI Būve". Otrā vieta piešķirta Rēzeknes Katoļu pirmsskolas izglītības iestādes renovācijai, kuru projektēja SIA "Rēzeknes nams", bet ģenerāluzņēmējs bija SIA "Latgalija".
Pirmā vieta nominācijā "Inženierbūve" piešķirta siltumcentrāles "Imanta" energoefektivitātes paaugstināšanas rekonstrukcijai, kuras projektētājs un galvenais būvuzņēmējs bija AS "Lafipa".
Otro vietu nominācijā "Inženierbūve" ieguva Pļaviņu notekūdeņu attīrīšanas ietaises un sūkņu stacijas, kuras projektētājs un galvenais būvuzņēmējs bija SIA "LaKalme".
Trešo vietu nominācijā "Inženierbūve" saņēma Dzintaru skatu tornis Jūrmalā, kura projektētājs ir SIA "Arhis", bet ģenerāluzņēmējs - SIA "Latvijas energoceltnieks". "Tornim izvēlēts speciāli projektēts un izstrādāts oriģināls apdares risinājums. Vizuālais veidols panākts, izmantojot speciālu priedes koka apdari, kas nosedz nesošās metāla konstrukcijas. Pilsētas iedzīvotāji un viesi var apskatīt Jūrmalu no putna lidojuma, galvenā skatu platforma izvietota tieši virs koku galotnēm," skaidroja Dimante.
Pirmā vieta nominācijā "Santehniskie darbi" piešķirta M.Čehova Rīgas Krievu teātrim, kuru projektēja SIA "Graf X", bet santehniskos darbus veica SIA "EVA-serviss".
Pirmo vietu nominācijā "Elektromontāžas darbi" ieguva 110 kilovoltu un optisko kabeļu līnija Grobiņa-"Liepājas Metalurgs", kuru projektēja AS "Siltumelektroprojekts", bet darbus veica SIA "Elsana". "Šī līnija nodrošina AS "Liepājas Metalurgs" attīstībai nepieciešamo elektroenerģijas jaudas pieaugumu un stabilizē Liepājas pilsētas elektroapgādi. Patlaban izbūvētais kabelis ir garākais augstsprieguma kabelis, kas izbūvēts Latvijas teritorijā," sacīja Dimante.
Otrā vieta nominācijā "Elektromontāžas darbi" piešķirta SIA ""Ventspils Nafta" termināls" vienotā tehnoloģisko procesu automatizētās vadības sistēmas vadības centra izveidei, ko projektēja un darbus veica SIA "Olimps". "Vadības centrs nodrošina vienotu tehnoloģisko procesu automatizētās vadības sistēmas (TP AVS) dispečeru un operatoru vadības centra izveidi atsevišķo vadības centru vietā, tādā veidā veicot TP AVS modernizāciju un samazinot pasūtītāja ekspluatācijas izmaksas. Projekta realizācija tika veikta intensīvi strādājoša uzņēmuma apstākļos, netraucējot ražošanas procesa norisi," skaidroja Dimante.