Pārbaudes laikā KNAB iztaujāja 377 pacientus. Tikai divi pacienti atzina, ka pateikušies dakterim ar naudu — 20 un 60 latiem. Pārējie nesa puķes un šokolādi. Tiesa, iepriekš veiktās sabiedriskās domas aptaujās vairāk nekā puse respondentu bija atzinusi, ka dotas aploksnes. Lai arī iepriekš V.Zatlers, skaidrojot, kādēļ viņa ienākumu deklarācijās nav uzrādīta nauda no pacientu pieņemšanām ARS, apgalvoja, ka poliklīnikai ir vienošanās ar Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu (TOS), izrādījies, ka tā nav tiesa. KNAB konstatēja, ka viņš ARS sniedza ārsta pakalpojumus, bet samaksu par to saņēma viņa sievas Lilitas uzņēmums Ortopēdijas privātprakse (OP). Valsts ieņēmumu dienests uzsver, ka šāda ārsta prakse nebija pretlikumīga.
Taču Valsts darba inspekcija, pārbaudot, vai V.Zatleram bija darba tiesiskās attiecības un noslēgts darba līgums ar sievas uzņēmumu, to nekonstatēja. Pārbaudot dokumentus, secināts, ka bija tikai viens darbinieks — Lilita Zatlere. Neviens cits cilvēks nodarbināts netika. Tas nozīmē, ka visus ieņēmumus paturēja L.Zatlere, bet V.Zatleram alga netika maksāta, kas nozīmē, ka no privātpraksē nopelnītā netika maksāti arī nodokļi un ienākumus V.Zatlers neuzrādīja savā deklarācija.
L.Zatlere paskaidrojumā KNAB apgalvojusi, ka ar vīru viņai bijusi mutiska vienošanās, tādēļ arī darba līgumu neesot slēguši. Prezidenta kundze uzsver, ka nopelnītā nauda ir laulāto kopīpašums. Jāatgādina, ka 2003.gadā Zatleri domāja citādi. Toreiz, KNAB sākot krimināllietu par TOS amatpersonu pārkāpumiem, iepērkot implantus no slimnīcas direktora vietnieka firmas un aprīkojumu no OP, Zatleri noslēdza laulību līgumu. Tajā viņi mantu sadalīja, atsakoties no kopīpašumiem. Krimināllieta trīs gadus vēlāk tika izbeigta. Zatleru pāra skaidrojumus par to, kādēļ prezidents sākumā stāstīja atšķirīgu stāstu par darbu ARS, neizdevās iegūt. Viņa preses sekretāre Ilze Rassa atteicās no jebkādiem komentāriem.
(Žurnālistes Guntas Slogas rakstu "Zatleriem nemācēja piekļūt"
lasiet laikrakstā "Diena"!)