Ziņojumā uzsvērts, ka ES jauno dalībvalstu valdības rīkotos saprātīgi, aktīvāk aizvietojot uz citām valstīm emigrējušo darbaspēku ar viesstrādniekiem no valstīm ārpus pašreizējām bloka robežām.
Pasaules Banka norāda, ka darbaspēka aizplūšana jau šobrīd ir būtiski ietekmējusi šo viesstrādnieku izcelsmes valstu ekonomiku un strādātgribētāju jau šobrīd trūkst Baltijas valstīs un Polijā.
Ziņojumā arī ieteikts veidot viesstrādniekiem draudzīgākus nosacījumos sektoros, kur jau šobrīd trūkst strādājošo. Jaunajām ES dalībvalstīm tādēļ būtu jāparedz budžetā papildu izdevumi ierēdņu algām veselības aprūpes jomā, kā arī jāinvestē tajos sektoros, it īpaši celtniecībā, kur privātā darbaspēka izmantošana kļūst aizvien dārgāka.
Vienlaikus Pasaules Banka atbalsta Eiropas Komisijas atzinumu, ka Lielbritānijā robežu atcelšana darbaspēkam no citām ES valstīm ir kopumā pozitīvi ietekmējusi šīs valsts ekonomiku.
Ziņojumā arī teikts, ka strādātgribētājus vairāk vilina darba tirgus piedāvātās iespējas, nevis attīstītāko valstu sociālās labklājības sistēmas. Pasaules Banka uzsver, ka pagaidām nav uz statistiku balstītu pierādījumu par to, ka viesstrādnieku pieplūdums būtu veicinājis bezdarba pieaugumu valstīs, kuras iecienījuši strādātgribētāji. Pasaules Banka arī norāda, ka ir tikai nedaudz pierādījumu tam, ka viesstrādnieku pieplūdums būtu veicinājis algu samazināšanos.