"Pagājušajā gadā Ekonomikas ministrija uzsāka praktiski īstenot nepieciešamās darbības, lai ieviestu 3. Enerģētikas paketes direktīvas prasības un tādējādi nodrošinātu Latvijas dabasgāzes tirgus liberalizāciju un alternatīvas dabasgāzes piegāžu iespējas. Ir jāturpina aktīvs darbs, lai samazinātu Latvijas un visa reģiona atkarību no viena gāzes piegādātāja," sacīja ministrs.
"Valdības uzdevumā esam veikuši rūpīgu un detalizētu juridisko un ekonomisko analīzi par Latvijas dabasgāzes tirgus liberalizācijas iespējamajiem modeļiem un jau tuvāko nedēļu laikā ar to iepazīstināsim valdības locekļus. Lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku Latvijas gāzes tirgus liberalizāciju, svarīga ir arī reģionālā infrastruktūra, tāpēc esmu aicinājis partnerus un EK iespējami ātrāk atsākt sarunas par ekonomiski un tehniski izdevīgāko risinājumu alternatīvu dabasgāzes piegāžu nodrošināšanai," uzsvēra D.Pavļuts.
Pagājušā gada novembrī EK konsultanti nāca klājā arī pētījuma secinājumiem un rekomendāciju par reģionālā SDG termināļa būvniecībai piemērotāko vietu. Latvija, iepazīstoties ar pētījuma secinājumiem un tajā izmantotajiem kritērijiem, aicināja EK organizēt visu projektā potenciāli iesaistīto valstu kopīgu tikšanos, lai turpinātu starpvaldību sarunas un diskutētu par dažādiem gāzes tirgus diversifikācijas risinājumiem.
Latvija vairakkārt ir paudusi gatavību diskutēt starpvaldību līmenī par pētījuma secinājumiem, lai ekonomiski izdevīgākajā veidā nodrošinātu alternatīvas dabasgāzes piegādes Latvijas patērētājiem un dabasgāzes tirgus izveidi reģionā. Latvijas galvenā interese ir dabasgāzes tirgus faktiska izveidošana reģionā, nevis konkrēts infrastruktūras objekts vai tā atrašanās vieta. Taču lēmums par infrastruktūras objekta vietas izvēli ir jābalsta ekonomiski pamatotos apsvērumos, neradot nepamatotas izmaksas Latvijas patērētājiem un nodrošinot projekta zemākās izmaksas.