„Tur šāda prakse vēl nav veikta, par to šaubījās starptautisko institūciju vadītāji, tāpēc jebkuri aicinājumi par Saeimas atlaišanu, faktiski, nav tiesīgi eksistēt, vienalga, kas viņus arī neizteiks,” teica I.Godmanis.
Šī bija viena no visgarākajām Saeimas sēdēm atjaunotās Latvijas vēsturē. Tā sākās ceturtdien deviņos no rīta, bet noslēdzās 4:36 piektdienas rītā.
Saeimas deputāti pieņēma tādus grozījumus 2009.gada budžeta paketei, kādus iepriekš bija atbalstījusi atbildīgā komisija.
Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalstīja 2009.gada budžeta grozījumus, dzelžaini pieturoties pie valdības piedāvātajām izmaiņām. Tajā ieņēmumi samazināti par gandrīz miljardu, bet izdevumi par teju 400 miljoniem latu. Kopējie nākamā gada izdevumi plānoti 5,15 miljardu
Saeima atbalstīja pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pamatlikmi palielināt no pašreizējiem 18% līdz 21%, savukārt nodokļa samazinātā likme palielināsies no pašreizējiem 5% līdz 10%. Par PVN izmaiņām nobalsoja 51, pret 41 deputāts.
Saeima piektdienas naktī pieņēma galīgajā lasījumā likumu par amatpersonu atlīdzību valsts un pašvaldību institūcijās, samazinot atalgojuma fondu katrā budžeta iestādē par 15%, kā arī atteicās no vadības līgumiem. Atalgojuma samazinājums neattieksies uz skolotājiem, to debatēs vēlreiz uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS).
Tomēr netika atbalstīts opozīcijas priekšlikums nesamazināt
finansējumu Latvijas radio un Latvijas televīzijai. Tas nozīmē, ka raidorganizācijām
nākamgad būs par 3,7 miljoniem
Par 2009.gada budžeta grozījumiem nobalsoja 57 deputāti, pret bija 21, bet atturējās 17.
Diena jau rakstīja, ka šo Saeimas sēdi pavadīja disciplīnas problēmas, vairākas reizes dažādu iemeslu dēļ, tika izsludināti pārtraukumi. „Jo mēs cītīgāk strādāsim, varbūt vēl pa tumsu tiksim mājās,” pusčetros no rīta, kad deputāti sāka skatīt nodokļu izmaiņas, zālē klusumu mēģināja panākt Saeimas spīkers Gundars Daudze (ZZS).
(papildināts viss teksts)