Ņemot vērā krīzes ietekmi uz nodarbinātību, lielākā daļa eiropiešu (54%) domā, ka grūtākais vēl priekšā, toties 38% uzskata, ka krīze jau ir sasniegusi zemāko punktu.
30% eiropiešu uzskata, ka tuvākajos divpadsmit mēnešos valsts ekonomiskais stāvoklis uzlabosies, 38% domā, ka tas nemainīsies, un 21 % — ka pasliktināsies. 11% nav viedokļa šajā jautājumā.
Aptaujātie uzskata, ka krīzes izraisītās problēmas vislabāk spēj risināt Eiropas Savienība (22%) un valstu valdības (19 %). Tām cieši seko G20 (18 %).
Eiropieši uzskata, ka pats galvenais, lai nodrošinātu ilgtspējīgu izaugsmi, ir veicināt pētniecību un inovāciju Eiropas rūpniecībā (31%), atbalstīt videi nekaitīgu preču ražošanu un pakalpojumu sniegšanu (30 %), atbalstīt lauksaimniecību (27%) un veicināt uzņēmumu izveidi (25%).
Pētījuma dari parāda, ka kopš 2007. gada rudens ir mainījies vērtējums par to, kā darbojas demokrātija. 53% ir apmierināti ar to, to, kā darbojas demokrātija viņu valstī, savukārt Eiropas Savienībai šis rādītājs ir 54%. Pirms diviem gadiem tas, kā demokrātija darbojās valsts līmenī, bija novērtēts augstāk (58 %) nekā demokrātijas darbība ES līmenī (52%).