Vēl sliktāk nekā Latvijā savas valsts ceļu kvalitāti vērtē tikai čehi (86%), bet visaugstāk vācieši, lai arī 43% vāciešu domā, ka ceļu kvalitāte Vācijā ir zema.
Vairākumam Latvijā aptaujāto (59%) agresīvākie auto braucēji šķiet mūsu pašu valsts iedzīvotāji, bet Vācijā uzskats ir pretējs – agresīvāk brauc tieši citu valstu auto vadītāji.
Puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ceļu policija Latvijā nepietiekami uzrauga un kontrolē ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, tikmēr Čehijas, Polijas, Vācijas un Ungārijas autovadītāji ar policijas darbu ir apmierināti – aptuveni 60% domā, ka to uzraudzība ir pietiekama.
Par spīti tam, ka Latvijā atļautais maksimālais braukšanas ātrums salīdzinoši ir daudz zemāks nekā citās aptaujātajās valstīs, tikai 33% vēlētos, lai to paaugstinātu, un pārsvarā tie ir vīrieši. Tāpat uzskata arī 30% ungāru, 33% čehu, 34% rumāņu un 36% poļu. Cits GE Money pētījums atklāj, ka 78% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka mēdz pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. Visvairāk tas vērojams vecuma grupā 21-30 gadiem.
60% aptaujāto Latvijā piekrīt apgalvojumam, ka sievietes brauc uzmanīgāk nekā vīrieši, bet vēl vairāk sievietēm uzticas rumāņi – 64%, savukārt mazāk sievietēm autobraucējām uzticas Vācijā un Ungārijā – attiecīgi tikai 40% un 44%.
Pētījums atklāj, ka 59% čehu uzskata, ka neuzmanīgākie braucēji ir vecāka gadījuma vīrieši, kuri brauc PSRS ražotās automašīnās. Tikmēr Latvijā un Ungārijā šādi domā vien aptuveni trešā daļa aptaujāto, bet Polijā – katrs piektais.
GE Money Bank pētījums veikts sešās Eiropas valstīs ietverot 600 respondentu vecumā no 18 līdz 60 gadiem katrā valstī. Latvijā pētījumu veica pētījumu centrs SKDS, bet pārējās valstīs – TNS Asia.