Pārbaudot vairāk nekā 700 skolas vecuma bērnu, atklājies, ka vismaz 44% jaunāko klašu skolēnu nepieciešama redzes korekcija, sestdien vēsta laikraksts Neatkarīgā, kas ziņo par optometrijas maģistrantu projekta Latvijas skolēnu redzes skrīnings pirmajiem rezultātiem. Jaunie optometristi sākuši īstenot iniciatīvas projektu ar mērķi noskaidrot, vai skolēnu redze ir atbilstoši koriģēta un skolēni nav pakļauti paaugstinātas redzes slodzes izraisītām problēmām.
Pētījuma veicēja, Latvijas Universitātes (LU) maģistrante un optometriste Jeļena Slabcova stāstījusi, ka skolēnu redzes pārbaude tika veikta 726 skolēniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem – 335 zēniem un 391 meitenei. No šiem skolēniem 107 jeb 14,7% jau ir brilles. Savukārt no apmēram 600 skolēniem, kuriem iepriekš nebija konstatētas redzes problēmas, riska grupā ir aptuveni 100 bērni.
No visiem pārbaudītajiem skolēniem 1.–4. klašu grupā 44% būtu nepieciešamas redzes korekcija, 5.–8. klašu grupā tas būtu nepieciešams 40,3% skolēnu, bet 9.–11. klašu grupā – 24,2%.
Optometriste arī novērojusi: sākumskolā bērni, kuriem iepriekš izrakstītas brilles, tās nēsā, bet pamatskolā un vidusskolā daudzi bērni, kuriem tās izrakstītas, nenēsā, baidoties no skolasbiedru izsmiekla, norāda laikraksts. Pēc pārbaudēm katram skolēnam izsniegts redzes novērtējuma skaidrojums,
kas bija jāatdod vecākiem.
Pētījuma dati vēl tiek analizēti. Docents Vitolds Grabovskis norādījis: lai veiktu tālākus pētījumus, arī turpinātu izbraukumus uz skolām, ir nepieciešams finansējums, piemēram, no uzņēmēju puses.